Szukaj

Szerokie badania nad rakiem płuc sugerują ukierunkowane leczenie

Podziel się
Komentarze0

Pierwsze duże i kompleksowe badanie dotyczące genetyki powszechnego raka płuc potwierdza, że więcej niż połowa guzów tego rodzaju nowotworu ma mutacje, które mogą być leczone nowymi lekami. Owe specyfiki albo już są w przygotowaniu albo, jak mówią specjaliści, można je łatwo opracować.Dla wielu pacjentów z rakiem - rakiem płaskonabłonkowym płuc - wyniki najnowszych badań są naprawdę obiecujące. Naukowcy bowiem mówią, iż dzięki tym pracom będzie można przewidzieć nowy rodzaj terapii, w której leki będą dostosowane genetycznie u każdego pacjenta.

"To jest choroba, w której na tę chwilę nie istnieją terapie celowane", powiedział dr Matthew Meyerson z instytutu badawczego Dana-Farber Cancer Institute, odnosząc się do nowoczesnych leków, które atakują nieprawidłowości genetyczne. Teraz ma się to zmienić.


Na początku naukowcy mają zamiar przeprowadzić testy na zwierzętach, a potem będzie można sprawdzić, czy wspomniane leki działają również na ludzi.

Naukowcy są zgodni, że badania na pewno posuną się naprzód i że za kilka lat będą wiedzieć o wiele więcej o raku płaskonabłonkowym, tak samo jak zmieniła się ich wiedza o raku jako takim.

Komentarze do: Szerokie badania nad rakiem płuc sugerują ukierunkowane leczenie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz