Szukaj

Szczepionka przeciw gorączce krwotocznej Ebola?

Podziel się
Komentarze0

Nowy promyk nadziei w walce z gorączką krwotoczną Ebola pojawił się Stanach Zjednoczonych. Szczepionka przeciwko tej chorobie jest właśnie testowana na małpach w Stanach Zjednoczonych, w Szkole Medycznej na Uniwerytecie w Bostonie. Na początku małpy dostawały najbardziej śmiertelną dawkę zarazków, w celu przetestowania skuteczności szczepionki. Trzy małpy następnie dostały cztery dawki lecznicze podczas kilku dni.W efekcie, jedna małpa zmarła. Następnie, zrobiono ten sam test na czerech innych małpach, ale poddając je leczeniu polegajacym na podawaniu siedmiu dawek lekarstwa podczas kilku dni. W efekcie, wszystkie siedem małp przeżyło i ten fakt jest znakiem interesującego postępu.

Zobacz również:Według badaczy, ciągle jest jeszcze przed nami długa droga w walce z tą chorobą, ale pojawił się jednak nowy promyk nadziei. Naukowcy użyli niewielkich cząsteczek genetycznych w celu uniknięcia replikowania się wirusa podczas eksperymentu.

Wirus Ebola został odkryty po raz pierwszy w 1976 roku w Zairze. Od tego czasu odnotowano prawie 2000 przypadków tej choroby, z czego 1200 zakończyło się zejściem śmiertelnym – chodzi tutaj o gorączkę krwotoczną, która dotyka ludzi oraz duże małpy w Gabonie.

Komentarze do: Szczepionka przeciw gorączce krwotocznej Ebola?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz