Szukaj

Superbakteria seksu: nowy mikrob, groźniejszy niż HIV

Podziel się
Komentarze0

Amerykańskie władze poinformowały o odkryciu dwóch przypadków zarażenia nowym szczepem bakterii rzeżączki. Superbakteria seksu, zwana H041, powróciła. Po raz pierwszy odkryto ją w Japonii dwa lata temu. Teraz pojawiła się na Hawajach.Mikrob jest naprawdę groźny, ponieważ oporny na istniejące antybiotyki.

Naukowcy obawiają się, że ten szczep rzeżączki – która to choroba już teraz jest drugą najpowszechniejszą infekcją weneryczną – może okazać się niebezpieczniejszy niż wirus wywołujący AIDS.

W rzeczywistości, superrzeżączka jest bardziej agresywna niż HIV i może zarazić więcej ludzi w krótszym czasie niż ten ostatni. Najważniejsze – na tę chwilę nie stwierdzono jeszcze żadnego zgonu.


Dr Alan Christanson przestrzega jednak: - Ludzie, którzy zarażą się tym szczepem rzeżączki, mogą doświadczyć śmiertelnego szoku septycznego w ciągu kilku dni.

Amerykańskie centra CDC już teraz poprosiły amerykański Kongres o 50 mln dolarów na badania nad nowym antybiotykiem przeciwko superrzeżączce.

Dla przypomnienia: rzeżączka to powszechna choroba weneryczna, charakteryzująca się bolesnymi uszkodzeniami organów płciowych, powodująca bezpłodność i ciąże pozamaciczne.

Komentarze do: Superbakteria seksu: nowy mikrob, groźniejszy niż HIV

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz