Szukaj

Stwardnienie rozsiane : Lemtrada zatwierdzona w UE

Podziel się
Komentarze0

Komisja Europejska zezwoliła na sprzedaż w Europie leku przeciwko stwardnieniu rozsianemu, produkowanego przez firmę Genzyme, czyli amerykańskie przedsiębiorstwo biotechnologiczne, które jest filią francuskiego laboratorium farmaceutycznego Sanofi.Jest to pierwsze międzynarodowe zezwolenie dla tego produktu, który do sprzedaży na rynkach UE trafi już wkrótce, według komunikatu Sanofi.

Laboratorium precyzuje jeszcze, że sprzedaż Lemtrady w Unii Europejskiej zacznie się w tym samym czasie co sprzedaż innego produktu Genzyme, w dalszym ciągu w terapii dorosłych pacjentów dotkniętych stwardnieniem rozsianym.


Lek, o którym mowa, to Aubagio, już sprzedawany w Stanach Zjednoczonych, a ostatnio zatwierdzony także przez Komisję Europejską.

John Golding, przewodniczący organizacji pozarządowej European Multiple Sclerosis Platform mówi: - Te zatwierdzenia ilustrują znaczące postępy, których dokonano na polu badań nad nowymi opcjami terapeutycznymi dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym.

Na całym świecie ponad 2 100 000 ludzi cierpi na stwardnienie rozsiane, a ok. 630 000 z nich żyje w Europie, według komunikatu Sanofi.

Komentarze do: Stwardnienie rozsiane : Lemtrada zatwierdzona w UE

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz