Szukaj

Salmonella w wędzonych łososiach: ponad 300 osób zarażonych w Holandii i Stanach Zjednoczonych

Podziel się
Komentarze0

Holenderski National Institute for Public Health and the Environment wskazuje, iż skażonymi rybami zaraziło się około 200 osób w samej tylko Holandii. Natomiast w Stanach Zjednoczonych od 1 lipca odnotowano 85 przypadków choroby. Wg. Loli Russel z agencji U.S. Centers for Disease and Control Prevention, w normalnych okolicznościach liczba zakażeń w tym kraju wynosiłaby około 30.Amerykańskie władze sanitarne prowadzą śledztwo, czy to skażony łosoś mógł być przyczyną wybuchu epidemii.

Holenderski National Institute for Public Health and the Environment zakomunikował, że łosoś pochodzi z holenderskiej firmy Foppen, która to sprzedaje ryby do głównych sieci handlowych w kraju i za granicą.

Foppen natomiast twierdzi, iż dostarczyli ryby tylko i wyłącznie do CostCo Wholesale Corp., nie sprzedając skażonych ryb do żadnego innego państwa.


Craig Wilson, wiceprezes działu bezpieczeństwa żywności w CostCo zapewnił, iż natychmiast po uzyskaniu informacji od firmy Foppen wycofał całą partię skażonych łososi z półek sklepowych. Jednakże nie posiada on szczegółowych informacji odnośnie dotychczasowej sprzedaży ryb.

Wewnętrzna kontrola przeprowadzona w CostCo nie dała dotychczas jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej zakażenia mięsa.

Choć nie wiadomo jeszcze, co było bezpośrednią przyczyną zakażenia, skażony łosoś prawdopodobnie był przetwarzany w fabryce Foppena w Grecji.

Produkcja wędzonego łososia w fabrykach Foppena została wstrzymana, aż do zakończenia dochodzenia.

Infekcja bakteriami Salmonelli przejawia się głównie w postaci gorączki, wymiotów oraz biegunki.


Komentarze do: Salmonella w wędzonych łososiach: ponad 300 osób zarażonych w Holandii i Stanach Zjednoczonych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz