Szukaj

Robienie nadgodzin podwyższa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych

Podziel się
Komentarze0

Praca dłuższa niż 10 godzin dziennie – często i przez dłuższy okres czasu – podwyższa ryzyko zachorowania na choroby sercowo-naczyniowe, jak pokazują ostatnie badania brytyjskich naukowców. 6014 uczestników badań, które trwały 11 lat, byli pracownikami sektora publicznego, w wieku od 39 do 61 lat.



Według rezultatów, pracownicy, którzy robili od 3 do 4 dodatkowych godzin dziennie, są narażeni o 60% bardziej na wystąpienie problemów z sercem i układem krążenia niż ci, którzy takich nadgodzin nie robią, niezależnie od tego, jaki by prowadzili tryb życia. Ci, którzy pracują 1-2 godziny więcej dziennie, nie są bardziej niż inni narażeni na ryzyko wystąpienia tych chorób.


Autorzy badań zauważyli również bardzo niski poziom absencji, nawet w przypadku choroby, u pracowników, którzy robią godziny dodatkowe. A także, pracujący w nadgodzinach, a w szczególności mężczyźni, rzadko kiedy też zasięgają porady lekarza.

Uczestnicy badań odpowiedzieli na 8 pytań i przeszli badania lekarskie. Poza tematem godzin ich pracy i zadaniami związanymi z ich miejscem zatrudnienia, uczestnicy musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące ich zwyczajów żywieniowych, stylu życia, palenia papierosów, picia alkoholu, aktywności fizycznej oraz ich zdrowia mentalnego. Naukowcy podkreślają znaczenie przeprowadzenia badań, które wziełyby również pod uwagę zdrowie pracowników sektora prywatnego.

Komentarze do: Robienie nadgodzin podwyższa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz