Szukaj

Przełomowa transplantacja ręki w Zjednoczonym Królestwie

Podziel się
Komentarze0

Mark Cahill, który 5 lat temu stracił możliwość poruszania prawą ręką po ciężkiej infekcji wynikającej z dny, teraz może ponownie poruszać palcami dzięki przełomowej transplantacji. Wydarzenie opisał magazyn International Business Times.Transplantacja trwała 8 godzin, mówi chirurg Simon Kay, kierujący operacją. I była punktem kulminacyjnym długiego procesu przygotowań i planowania, trwającego 2 lata.

Zespół operujący zawierał chirurgów plastycznych, specjalistów od transplantacji, chirurgii i immunologii, jak również psychologów, rehabilitantów, farmaceutów i innych ekspertów.

Operacja miała miejsce w Leeds General Infirmary.

51-letni Mark Cahill przeszedł transplantację, która jest pierwszym tego typu przeszczepem ręki w Zjednoczonym Królestwie.


BBC
donosi, że pacjent może ruszać palcami, ale w dalszym ciągu nie odzyskał czucia w prawej ręce.

8-godzinna operacja polegała na przecięciu nadgarstka, a następnie połączeniu nowej ręki z ramieniem pacjenta.

Procedura ta różni się od innych, ponieważ wcześniejsze transplantacje przeprowadzano na ludziach, którzy już stracili kończyny. U tego pacjenta zaś ręka była sparaliżowana i trzeba ją było najpierw amputować, aby następnie przyszyć nową rękę od dawcy.

Ta ręka zmieniła moje życie, mówi Cahill. Czuję się świetnie i lubię patrzeć na tę rękę, jak się porusza. Przed operacją nie byłem w stanie nawet butów sobie zawiązać, zapiąć guziki przy koszuli czy też pokroić kotlet na talerzu. Teraz będę mógł to wszystko zrobić.

Komentarze do: Przełomowa transplantacja ręki w Zjednoczonym Królestwie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz