Szukaj

Profilatyka Alzheimera

Podziel się
Komentarze0

Różne zwyczaje, takie jak na przykład picie herbaty bądź kawy, być może pozwala uniknąć pojawienia się choroby Alzheimera. Według Daily Mail zmniejszamy nasze szanse na zostanie pewnego dnia ofiarą Alzheimera, pijąc kawę bądź herbatę, jedząc orzech, regularnie uprawiając ćwiczenia fizycze oraz przebywając trochę na słońcu, zdaniem naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego.Takie są więc mamy środki do walki z przyszłą utratą pamięci oraz z utrzymaniem choroby Alzheimera z dala od siebie. ponieważ populacja się starzeje na całym świecie, liczba osób, które mogą zachorować na Alzheimera będzie zauważalnie wzrastać na przestrzeni nadchodzących lat.


Picie jednej filiżanki herbaty lub kawy pomaga dość wyraźnie chronić się przeciwko tej chorobie. W rzeczywistości, zwyczaj ten pozwala podobno zmniejszyćutratę pamięci nawet o 40%, według badań przedstawionych na Międzynarodowej Konferencji na temat Choroby Alzheimera na Hawajach.

Naukowcy oceniają, że ludzie w wieku powyżej 65 lat, którzy piją herbatę regularnie, pokazują mniej objawów demencji, jeśli już zachodzi taka sytuacja, niż ci, którzy nie spożywają tyle tego napoju.

Komentarze do: Profilatyka Alzheimera

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz