Szukaj

Profilaktyczne badania słuchu w całej Polsce

Podziel się
Komentarze1

Dorosły człowiek powinien sprawdzać swój słuch przynajmniej raz w roku. Większość z nas w ogóle nie poddaje się profilaktycznym badaniom słuchu. Już od 27 maja wymówką przestanie być cena przeprowadzenia testu. Ruszyła bowiem ogólnopolska, wspólna akcja firmy Siemens oraz jej partnerów, podczas której w punktach protetycznych oznaczonych charakterystyczną naklejką badanie słuchu  wykonać będzie można bezpłatnie.


Wielu Polaków słyszy coraz gorzej, a liczba osób, u których stwierdza się problemy ze słuchem rośnie lawinowo. To w ogromnej mierze niechlubna zasługa towarzyszącego nam codziennie hałasu – na ulicy, w samochodzie, w tramwaju, w miejscu pracy, podczas weekendowych wizyt w dyskotekach, na koncertach, ale także tego, który serwujemy sobie zupełnie sami – słuchając muzyki przez wewnątrzuszne słuchawki. Bombardujące nas codziennie decybele powoli, lecz skutecznie pozostawiają ślad na zmyśle słuchu.  Utrata słuchu to proces długo nie dający objawów, niemal niezauważalny, a przez to bez pomocy specjalistów bardzo trudny do wychwycenia na początkowym etapie. Dlatego tak istotne dla naszego zdrowia jest regularne poddawanie się testom słuchu, nawet wtedy, gdy nie odczuwamy żadnego dyskomfortu.


Już od kilku lat namawiamy Polaków, aby profilaktycznie sprawdzali swój słuch. Jako organizatorzy kampanii społecznej Narodowy Test Słuchu przebadaliśmy w krążącym po Polsce słuchobusie już ponad dwadzieścia tysięcy Polaków. O ile w 2011 roku u jednej trzeciej osób, które przeszły test słuchu, wykryto jego wadę, o tyle już w ubiegłym roku liczba ta wzrosła do 40%!

Wyniki przeprowadzonych badań są tak bardzo niepokojące, że wspólnie z naszymi partnerami – wybranymi punktami protetycznymi z całej Polski – zdecydowaliśmy się jeszcze szerzej umożliwić Polakom bezpłatny dostęp do testów słuchu. Tym razem w stacjonarnych punktach protetycznych.  Punkty protetyczne biorące udział w rozpoczynającej się właśnie akcji oznaczone są specjalną naklejką.  Szukać jej należy na oknie lub drzwiach wejściowych do punktu protetycznego.

Lista protetyków biorących udział w akcji dostępna jest również na stronie internetowej  www.siemens.pl/audiologia
Namawiamy do poddania się badaniu i serdeczne zapraszamy do oznaczonych punktów.

Komentarze do: Profilaktyczne badania słuchu w całej Polsce (1)

karoll
karoll 26-07-2013 14:43

super inicjatywa

1

Oby więcej takich inicjatyw. Moim zdaniem my Polacy bardzo bagatelizujemy problem niedosłuchu, a pózniej okazuje sie ,ze musimy nosić aparaty. Podobna akcje profilaktyczna, może na mniejszą skale, robi tez siec punktów p... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze