Szukaj

Prestiżowe nagrody medyczne wręczone

Podziel się
Komentarze0

Znamy laureatów tegorocznej nagrody Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Fundatorem nagród jest firma Bayer. Nagrody wręczono 12 grudnia podczas gali w Filharmonii Narodowej.


Dr hab. Katarzyna Stolarz-Skrzypek z Uniwersytetu Jagiellońskiego została tegoroczną laureatką Nagrody Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Nagrodę Prezesów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego otrzymał seksuolog dr Krzysztof Nowosielski za prace naukowe z zakresu położnictwa. Fundatorem nagród jest Bayer.

Od kilkunastu lat te prestiżowe wyróżnienia honorują nie tylko dorobek naukowy i innowacyjność badawczą laureatów, ale również ich postawę wobec pacjentów. Kapituły konkursowe tworzą wybitni naukowcy: autorytety w dziedzinie kardiologii i ginekologii, w tym prezesi i wiceprezesi obu towarzystw, a także konsultanci krajowi i wojewódzcy tych specjalizacji.

Corocznie nagrodą każdego z Towarzystw nagradzany jest jeden laureat. Dotychczas wyróżnienia przyznano kilkudziesięciu wybitnym polskim specjalistom z ośrodków medycznych i badawczych w całym kraju.


- Już po raz dwunasty mamy zaszczyt wspierać wybitnych badaczy i praktyków, reprezentujących świat polskiej kardiologii i ginekologii – mówi Beata Kozłowska-Boszko, Dyrektor Medyczny firmy Bayer – Innowacyjność pracy laureatów i ich postawa wobec pacjentów jest nam szczególnie bliska, zgodnie z motto Bayer ‘Science For A Better Life’.

Dr hab. Katarzyna Stolarz-Skrzypek pracuje w Instytucie Kardiologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca doktorska dotyczyła zmienności rytmu serca w nadciśnieniu tętniczym, zaś tytułem rozprawy habilitacyjnej był ‘Polimorfizm genów homeostazy sodowej a rozwój nadciśnienia tętniczego i subklinicznych zmian narządowych w jego przebiegu’. Jest autorką szeregu prac naukowych z tych zakresów.

Dr Krzysztof Nowosielski pracuje m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach oraz Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu. Jest również komentatorem medialnym w zakresie ginekologii i położnictwa. Jego praca doktorska dotyczyła seksualności i jakości życia kobiet chorujących na cukrzycę. Dr Nowosielski jest autorem ponad 130 prac naukowych oraz recenzentem w międzynarodowych czasopismach branżowych.

Komentarze do: Prestiżowe nagrody medyczne wręczone

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz