Szukaj

Praca może wypalać także nasz przełyk

Podziel się
Komentarze0

Według badań przeprowadzonych przez TNS OBOP1, do najczęstszych przyczyn powstawania stresu należy praca i związane z nią problemy. Prawie wszyscy ankietowani z grupy aktywnych zawodowo cierpią na zbyt wysoki poziom stresu, który, jak wiemy, jest szkodliwy.


Negatywnie wpływa na nasz stan psychiczny i fizyczny. Przyczynia się do powstawania wielu dolegliwości, w tym nieprzyjemnego palenia w okolicach mostka zwanego powszechnie zgagą.

Zawrotne tempo pracy, jej nienormowany czas, a przede wszystkim obawa przed jej utratą w czasie kryzysu gospodarczego stają się powszechną bolączką polskich pracowników. Permanentny stres w pracy może prowadzić do wypalenia zawodowego, a także do problemów w życiu prywatnym. Towarzysząca mu długotrwała i nieleczona zgaga, jako objaw patologicznego refluksu żołądkowo – przełykowego, może być początkiem wielu schorzeń, np. nadżerek zębowych, uszkodzenia przełyku, jego zapalenia czy zwężenia, w skrajnych przypadkach – nawet gruczolakoraka przełyku.

Jak nie dopuścić do „wypalenia”?


W zapobieganiu przed „wypaleniem” naszego przełyku przez zgagę, ważne są działania prewencyjne. Zgaga powstaje w skutek cofania się kwaśnej treści żołądkowej w górę do przełyku, co powoduje jego podrażnienie. Gaviscon o smaku mięty, Gaviscon o smaku mięty TAB i Gaviscon o smaku mięty Saszetki to leki na zgagę, które w kontakcie z kwaśnym środowiskiem w żołądku tworzą warstwę ochronną, tzw. tratwę, która blokuje zarzucanie treści żołądkowej do przełyku, nie zaburzając jednocześnie procesów trawienia w żołądku. Te supresanty refluksu, dostępne w formie tabletek do rozgryzania i żucia oraz zawiesiny doustnej w butelce i praktycznych saszetkach, gaszą uczucie palenia w przełyku już w ciągu trzech minut od zażycia.


Wybór należy do nas


Stres w pracy powstaje, gdy tracimy do niej dystans, gdy – w naszym mniemaniu - nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z zawodowymi wymaganiami stawianymi przed nami. Jedną z reakcji organizmu na napięcie jest właśnie zgaga. W zdrowym organizmie zjawisko cofania się kwaśnej treści żołądkowej w górę do przełyku ma miejsce około 20 razy na dobę, trwa najwyżej pięć minut i jest nieodczuwalne. Jest to tzw. refluks fizjologiczny. Jeśli natomiast proces ten staje się uporczywy i przez to dla nas męczący, wówczas możemy mieć do czynienia ze skutkami choroby refluksowej przełyku.


Co zatem robić?

Dzisiaj pracować prawie każdy z nas musi. Kwestia akceptacji stresu w pracy, jak i „biurowej zgagi” zależy jednak wyłącznie od nas. Dla komfortu psychicznego – zmieńmy nasze nastawienie, dla komfortu naszego przełyku i żołądka – pamiętajmy o Gavisconie o smaku mięty, Gavisconie o smaku mięty TAB i Gavisconie o smaku mięty Saszetki. 


*******
Leki Gaviscon o smaku mięty, Gaviscon o smaku mięty TAB i Gaviscon o smaku mięty Saszetki (kategoria dostępności - OTC) wskazanej są do leczenia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga, niestrawność (związana z refluksem), na przykład po posiłkach, w czasie ciąży a także u pacjentów z objawami związanymi
z refluksowym zapaleniem przełyku. Unikalny mechanizm działania leku, który po połączeniu z kwasem żołądkowym tworzy warstwę żelu kwasu alginowego, blokuje przedostawanie się treści żołądkowej do przełyku. Lek szybko zwalcza uczucie zgagi przynosząc ulgę już po 3 minutach. Dzięki naturalnym składnikom i mechanicznemu sposobowi działania, Gaviscon może być stosowany przez kobiety w ciąży i w okresie laktacji. Gaviscon jest światową marką firmy Reckitt Benckiser. Lek  z ponad 40. letnim doświadczeniem jest obecny w 38 krajach. W 13. z nich stał się liderem wśród leków bez recepty stosowanych na problem zgagi.  Od stycznia 2011 roku jest dostępny w aptekach dla polskich pacjentów.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Komentarze do: Praca może wypalać także nasz przełyk

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz