Szukaj

Osiemdziesięciosześcioletni Kanadyjczyk zaraził się superbakterią NDM1 w Kanadzie

Podziel się
Komentarze0

Badacze kanadyjscy zidentyfikowali to, co wydaje się być pierwszym w kraju przypadkiem zarażenia superbakterią NDM1. Superbakteria NDM1, albo New Delhi Metallo-1, ma produkować enzym, który zmienia DNA wielu typów bakterii, czyniąc je o wiele trudniejszymi do leczenia.Bakterie te mają być endemiczne w Indiach i w Pakistanie, i zaczynają aktualnie dotykać wszystkie regiony globu.

Pacjent, mężczyzna w wieku 86 lat, żyjący w Ontario, został hospitalizowany, a następnie przyjęty do centrum readaptacji, po tym, jak padł ofiarą incydentu naczyniowo-mózgowego w październiku 2010 roku.

Zobacz również:Mężczyzna ten nie wyjeżdżał poza południowo-zachodzni region Ontario od 10 lat. Żaden członek z jego bliskiej rodziny, ani żaden bliski znajomy nie był nosicielem superbakterii i nikt spośród tych ludzi nie przebywał w tych regionach świata, gdzie bakteria NDM1 jest najbardziej rozpowszechniona.

Pani doktor Susan Poutanen, specjalistka od chorób zakaźnych w szpitalu Mount Sinai, w Toronto, sprecyzowała, że pacjent nie zaraził tą bakterią innych pacjentów w szpitalu, ani w centrum readaptacji, tak więc populacja generalna nie ma się czym niepokoić.

Komentarze do: Osiemdziesięciosześcioletni Kanadyjczyk zaraził się superbakterią NDM1 w Kanadzie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz