Szukaj

Nowa terapia przeciwko HPV?

Podziel się
Komentarze1

Badacze z Tufts University School of Medicine w Bostonie (Stany Zjednoczone), pracują nad nowym lekarstwem do zastosowania miejscowego przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego, HPV. Infekcja HPV to choroba przenoszona  drogą płciową, bardzo powszechna zresztą.Najbardziej niebezpieczne szczepy wirusa HPV wywołują raka szyjki macicy, który jest drugim najczęściej występującym nowotworem u kobiet.

Aktualnie, nie istnieją żadne terapie przeciwko HPV, poza chemioterapią oraz operacją chirurgiczną w przypadku nowotworów.

Badacze jednakże opracowali pewien inhibitor protein wirusa HPV. Chodzi tutaj o pierwszy etap procesu, który może doprowadzić do stworzenia nowego leku miejscowego, który będzie można aplikować bezpośrednio na dotknięte strefy ciała, w ten sposób zapobiegając rozwojowi nowotworu.


Jak można przeczytać na internetowej stronie Instytutu badań klinicznych w Montrealu, 13 000 nowych przypadków raka szyjki macicy jest diagnozowanych każdego roku w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to około 4000 zgonów rocznie.

Mimo że to infekcja typem wirusa z grupy wysokiego ryzyka (szczepy 16 i 18) jest konieczną przyczyną rozwoju raka, to jednakże sama infekcja nie wystarczy. Stan układu odpornościowego, używanie środków antykoncepcyjnych, nikotynizm, nawracające infekcje są innymi czynnikami, które mogą wpłynąć na rozwój nowotworu w następstwie infekcji wirusowej.

Zarażenia wirusem HPV niskiego ryzyka (szczepy 6 i 11) są związane z brodawkami płciowymi (kłykciny), które objawiają się u 1% populacji aktywnej seksualnie.

Komentarze do: Nowa terapia przeciwko HPV? (1)

kambla12
kambla12 22-07-2011 12:42

konizacja

1

Witam mam wirusa HPV, mam PCO dostałam szanse zajścia w ciąże w pół roku i już minęło, i wspomnę, że od dwóch lat wychodzi mi cytologia HPsil mam skierowanie na konizację mam obawy przed zabiegiem. Boję się, że nie będę ... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze