Szukaj

Nowa szczepionka 6-w-1 zatwierdzona w Europie

Podziel się
Komentarze0

Polio, dyfteryt, tężec, krztusiec, wirusowe zapalenie wątroby typu B i inwazyjne infekcje Haemophilus influenzae – nowa szczepionka Hexyon TM/Hexacima firmy Sanofi ma chronić niemowlęta przed wszystkimi tymi chorobami. Specjaliści z laboratoriów farmaceutycznych Sanofi, łącząc sześć szczepionek w jednym zastrzyku, chcieli przede wszystkim zapewnić maksymalny komfort podczas szczepienia niemowląt.Dr Evelyne Caulin, dyrektor ds. medycznych w Sanofi, mówi: - Ta szczepionka jest w 100% w płynie. Jest gotowa do użycia. Dlatego jest praktyczniejsza w użyciu dla lekarzy, gdyż ogranicza liczbę etapów przygotowania.

Jednak szczepionka 6-w-1 nie jest nowością, ponieważ już istnieje Infarix Hexa firmy GlaxoSmithKline, która chroni niemowlęta przed tymi samymi chorobami.


Dr Robert Cohen, pediatra w szpitalu Hopital intercommunal w Creteil we Francji, wyjaśnia różnice: - Szczepionka GSK jest sprzedawana w postaci proszku. Trzeba ją rozpuścić przed podaniem. Hexyon TM/Hexacima jest w płynie.

Zdaniem tego specjalisty, nowa szczepionka ma swoje zalety, ponieważ oferuje alternatywę. Oznacza to, że nie jesteśmy zależni tylko od jednego producenta leków w przypadku np. niedoborów produkcji.

Komentarze do: Nowa szczepionka 6-w-1 zatwierdzona w Europie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz