Szukaj

Naukowcy i władze zdrowotne bezczelnie kłamią na temat żywności GMO?

Podziel się
Komentarze0

Tak stwierdza serwis Natural News. Od opublikowania najbardziej szczegółowych i kontrowersyjnych badań oceniających ryzyko zdrowotne związane z długoterminową konsumpcją żywności GMO minęły już ponad 4 miesiące. Do tej pory jednak, mainstreamowa społeczność naukowa niezmiennie buduje mur kłamstw wokół tych prac, próbując je zdyskredytować, donosi Natural News.Francuskie badanie, opublikowane we wrześniu 2012, pokazało, iż szczury karmione przez całe życie kukurydzą GMO (Monsanto GM NK603) doświadczyły zarówno ciężkiego uszkodzenia organów oraz wystąpienia guzów nowotworowych, jak i innych poważnych problemów zdrowotnych.

Na tę chwilę jest to jedyne badanie, które w pełni ocenia skutki konsumpcji żywności GMO, w porównaniu do typowych 90-dniowych maksymalnie prac prowadzonych przez przemysł biotechnologiczny.

Ale badania te nie zostały dobrze przyjęte przez wszystkich tych, którzy inwestują w GMO, ani nawet przez naukowców, u których podejrzewa się konflikt interesów.

Krytycy badań przypuścili ataki na francuskich naukowców, minimalizując i dyskredytując ich odkrycia.

Claire Robinson z Public Service Europe pisze: w ciągu kilku godzin po opublikowaniu badania, prace okrzyknięto „wadliwymi i bezsensownymi” oraz „śmieciową wiedzą”, której nigdy nie powinno się publikować.


Jednym z krytykantów i źródłem kłamstw na temat francuskich badań jest Corinne Lepage, członek Parlamentu Europejskiego.

Media mainstreamowe natychmiast dołączyły się do kłamstw powtarzanych przez Corinne Lepage, które głównie mówiły o źle przeprowadzonym badaniu oraz użyciu szczurów genetycznie predysponowanych do rozwoju raka, niezależnie od typu jedzenia.

W rzeczywistości, użyte szczury to gryzonie powszechnie stosowane w badaniach nad bezpieczeństwem żywności. A samo badanie było prowadzone zgodnie ze wszelkimi standardami naukowymi.

Robinson dodaje: w przeciwieństwie do wiadomości przekazywanej przez krytyków, społeczność naukowa nie potępiła jednomyślnie badań Seraliniego. Wielu naukowców, niepowiązanych z jego grupą, jest zaalarmowanych tym, co widzą, czyli zaprzeczaniem dowodom naukowym w służbie interesów przemysłowych bądź politycznych.

Wszystkie badania mają swoje nieścisłości i ograniczenia. Ale wielu naukowców twierdzi, że badania Seraliniego są najbardziej szczegółowym projektem nad żywnością GMO i zdrowiem, jakie kiedykolwiek przeprowadzono.

PSE prowadzi stronę wsparcia Seraliniego z Uniwersytetu w Caen, głównego autora badania. Strona zawiera szczegółowe informacje z tych kontrowersyjnych prac, a także odpowiedzi na kłamstwa serwowane przez krytyków.

Stronę można znaleźć pod adresem: http://gmoseralini.org/.

Komentarze do: Naukowcy i władze zdrowotne bezczelnie kłamią na temat żywności GMO?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz