Szukaj

Następca Viagry? Lek stosowany na jaskrę pobudza porost włosów

Podziel się
Komentarze0

Jeśli łysiejesz i chcesz pozbyć się tego problemu, mamy dobre wiadomości. Nowy raport umieszczony w The FASEB Journal pokazuje, że lekarstwo stosowane na jaskrę, bimatoprost, korzystnie wpływa na porost włosów u ludzi. Jest to powszechnie dostępna metoda na przedłużanie rzęs, ale te wyniki jako pierwsze dowodzą jej skuteczności w przypadku włosów na głowie.Valerie Randall, badaczka biorąca udział w projekcie (University of Bradford, UK) wyraziła nadzieję, że efekty naukowych poszukiwań pomogą osobom walczącym z łysieniem w poprawie ich zadowolenia z życia.

Przyszłe badania powinny zwiększyć nasze zrozumienie tego, jak mieszki włosowe pracują, i w ten sposób pozwolą osiągnąć nowe metody walki z różnymi problemami dotyczącymi włosów, powiedziała dr Randall.


Aby dojść do takich wniosków, Randall i jej współpracownicy przeprowadzili trzy serie eksperymentów.

W dwóch wykorzystano ludzkie komórki, w jednym – mysie. Testy na ludzkich komórkach opierały się również na wyhodowanych sztucznie mieszkach włosowych i tych pochodzących z ludzkiej głowy.

W obu przypadkach naukowcy stwierdzili, że bimatoprost pobudza wzrost włosów. Tak samo było w przypadku eksperymentu z wykorzystaniem mysich komórek, tj. włosy odrastały.

Zdaniem doktora Geralda Weismanna, redaktora naczelnego The FASEB Journal, to odkrycie może być długo oczekiwanym następcą Viagry, na który mieli nadzieję mężczyźni w średnim wieku.

Biorąc pod uwagę, że lek można stosować u ludzi, jest to obiecujące odkrycie, które cały czas było w zasięgu naszego wzroku, na naszej głowie praktycznie!

Komentarze do: Następca Viagry? Lek stosowany na jaskrę pobudza porost włosów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz