Szukaj

Młodzi Polacy chcą oddawać krew

Podziel się
Komentarze0

Z badań instytutu Millward Brown przeprowadzonych na zlecenie HBO Polska wynika, że 91% młodych Polaków w wieku 18-24 chce oddać krew. Większość z nich (82%) uważa, że to ważne albo przynajmniej chciałaby spróbować (45%).39% młodych Polaków w wieku 18-24 chociaż raz w życiu oddało krew. Kierowało nimi poczucie obowiązku (76%), chęć spróbowania (66%) oraz fakt, że ich znajomi oddawali krew (46%). 60% młodych ludzi oddaje krew minimum raz w roku, podczas gdy w całej grupie dorosłych Polaków jest to 41%.

37% ogółu dorosłych Polaków miało okazję oddać krew chociaż raz w życiu, z czego 16% z nich robi to regularnie, czyli minimum 3 razy w roku. Wśród Polaków oddających krew jest bardzo duża grupa osób, która zrobiła to tylko raz w swoim życiu – 55%, ale jednocześnie 66% dorosłych Polaków deklaruje, że chciałaby oddać krew w przyszłości.


W piątek,  14 czerwca, w Światowym Dniu Krwiodawcy odbywa się akcja „Chcemy twojej krwi”. To nietypowa akcja poboru krwi zainspirowana serialem HBO Czysta krew. Tego dnia, pod Pałacem Kultury i Nauki (od strony ul. Marszałkowskiej), stanie autobus Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a w jego przedsionku uczestnicy akcji będą mogli się przenieść w scenerię serialu Czysta krew. W godzinach 9.00-17.00 każdy chętny będzie mógł oddać krew, a osoby, które wezmą udział  w akcji, otrzymają nagrody związane z serialem. Na miejscu będzie wykonać makijaż w stylu wampirycznym oraz zrobić zdjęcie z wampirami. Osoby, które przyjdą w przebraniu stylizowanym na wampira, także mogą liczyć na gadżety związane z serialem.   

Badania z Millward Brown zostały zrealizowane na zlecenie HBO Polska na reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków w dniach 8-10 czerwca 2013 roku.

Komentarze do: Młodzi Polacy chcą oddawać krew

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz