Szukaj

Domowe sposoby na anemię

Podziel się
Komentarze0

Anemia zwana niedokrwistością to choroba w czasie której w erytrocytach znajduje się zbyt mała ilość hemoglobiny, bądź też gdy w organizmie występuje zbyt mała ilość samych krwinek czerwonych. Co ważne schorzenie to częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Jak walczyć z tą przypadłością? Otóż istnieje kilka dobrych, domowych sposobów, które warto wówczas wypróbować.

Domowe sposoby na anemię

Rodzajów anemii jest wiele, tak samo jak przyczyn, które mogą owe schorzenie wywoływać. Jednakże najbardziej zagrożone tą chorobą są kobiety, ktore narażone są na dużą utratę krwi podczas miesiączki, jak również kobiety w ciąży u których dochodzi do spadku poziomu androgenów - hormonów niezbędnych w procesie tworzenia się erytrocytów.

Zatem jak radzić sobie z niedokrwistością? Poniżej kilka skutecznych rad:

  • Pij sok z buraków
Oczyszcza on krew z toksyn oraz zwiększa odporność organizmu, a witamina B, którą zawierają buraki wspomaga proces tworzenia się krwinek czerwonych.


  • Uzupełnij swoją dietę w żelazo
Żelazo jest niezbędne do prawidłowej syntezy hemoglobiny, dlatego zadbaj o to, by w codziennej diecie pojawiły się produkty bogate w ten pierwiastek. Należy zatem jeść dużo mięsa, przede wszystkim wątróbkę i ryby. Warto także wiedzieć, że bardziej przyswajalne jest żelazo pochodzenia zwierzęcego niż roślinnego.

  • Jedz produkty bogate w białko i witaminy
Ważne jest, aby spożywać takie produkty, które dostarczą naszemu organizmowi białka, tłuszczów, węglowodanów oraz witamin (kasza, pieczywo razowe, warzywa). Pamiętaj także o uwzględnieniu w diecie warzyw i owoców. Istotne jest jednak to, żeby zawierały one dużo witaminy C, która zwiększa wchłanianie żelaza.

  • Ogranicz picie kawy
Kawa i herbata zawierają związki hamujące wchłanianie żelaza. Poza tym staraj się także unikać alkoholu.

Należy wiedzieć, że anemia może prowadzić do poważniejszych dolegliwości, dlatego w przypadku kiedy podejrzewamy u siebie to schorzenie, nie wolno zwlekać i bagatelizować problemu. Wizyta lekarska oraz badania krwi są w takim wypadku konieczne.

Komentarze do: Domowe sposoby na anemię

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz