Szukaj

Młody jęczmień - w jakiej postaci go spożywać?

Odpowiedz w wątku
Biczek
Biczek 24-05-2016 14:01

Bardzo ładnie opisane właściwości. Warto przed zakupem jęczmienia zastanowić się nad jego formą. Susz z trawy czy sproszkowany sok? Niby to samo ale jednak różnice są.

kafka12
kafka12 24-05-2016 15:03

Sproszkowany suszony sok z młodego jęczmienia jest pozbawiony błonnika. Jest wyciskany z młodych pędów, a powstaje przez szybkie jego wysuszenie w bardzo niskiej temperaturze i przy zwiększonym ciśnieniu. Tyle wiem :)Zależy Ci na błonniku? Ogólnie postanowiłem ostatnio samemu zacząć pić młody jęczmień.

janerk
janerk 24-05-2016 15:08

Zgadzam się z poprzednikiem, ja wybrałem młody jęczmień w formie suszu ze zmielonej wysuszonej trawy. Powstaje on przez wysuszenie, a następnie rozdrobnienie źdźbeł młodego jęczmienia. W opozycji do soku zawiera bardzo duże ilości błonnika, na którym szczególnie mi zależy.

trolek73
trolek73 24-05-2016 15:20

Ja miałem ogromny problem z rozróżnieniem napoju ze zmielonej trawy od soku z liści! Producenci chyba sami się gubią w tym czy ich produkt jest z suszu czy z liści młodego jęczmienia. A to przecież tak ogromna różnica. Ja nie mogę spożywać dużych ilości błonnika i koniecznie chce znaleźć sok. Jakie macie sposoby na odróżnienie soku od napoju z jęczmienia młodego?

wilczek
wilczek 24-05-2016 15:27

Od pewnego czasu piję sok z liści młodego jęczmienia i nie zamieniłbym go na napój z suszu. Po pierwsze ma przyswajalność zawartych w nim składników odżywczych na poziomie około 100%, po drugie nie zawiera błonnika, który właśnie wpływa na obniżenie przyswajalności składników, po trzecie jest żywy enzymatycznie i ma większą ilośc masy trwa przypadającą na jednostkę produktu. Minusem może być tylko to, że cena soku z liści młodego jęczmienia jest wyższa. Bierze się to ze specjalnej drogiej technologii produkcji.

sinless
sinless 24-05-2016 15:33

To ja może odniosę się do plusów suszu z młodego jęczmienia :) Myślę, że jest nim tańsza cena oraz to, że susz z trawy "wymiata" z organizmu wszelkich niepożądanych gości i oczyszcza układ pokarmowy. Dla mnie jest to bardzo znacząca kwestia przy wyborze formy spożywania młodego jęczmienia.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Młody jęczmień - właściwości"