Szukaj

Lekarze ze szpitala w Houston przeprowadzają na Twitterze operację mózgu

Podziel się
Komentarze0

Na żywo. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym co się dzieje w trakcie operacji? A zwłaszcza operacji mózgu? Ciekawość tę postanowili zaspokoić lekarze ze szpitala Memorial Hermann w Houston w Stanach Zjednoczonych, odsłaniając tajniki procedury dzięki tweetowaniu na żywo na temat kolejnych etapów chirurgicznego usuwania guza mózgu u jednej z pacjentek (w środę o 9 rano, czasu amerykańskiego).Usunięcia guza mózgu dokona doktor Dong Kim, neurochirurg prowadzący całą procedurę operacyjną u 21-letniej pacjentki.

Doktor Dong Kim wyjaśnia w ten sposób: celem przedstawienia operacji guza mózgu na Twitterze jest pokazanie pacjentom co się dzieje w trakcie takiej operacji.

Jest to dla mnie podstawowy powód, dla którego chcemy to zrobić, kryjące się za tym edukacyjne możliwości,
wyjaśnia dalej doktor Dong Kim. Spędzam wiele czasu z moimi pacjentami, którzy oczekują wyjaśnień jakie kolejne kroki podejmiemy. Wielu przerażonych pacjentów chce dokładnie wiedzieć co się będzie działo. Dzięki tej procedurze, będą oni w stanie zobaczyć co się dzieje w trakcie takiego zabiegu.


Na czym będzie to polegało? Jak donosi ABC News, jeden ze współpracowników głównego chirurga będzie tweetował na żywo z sali operacyjnej przy użyciu laptopa. Jednocześnie, kamera wideo będzie kręciła przebieg operacji, a fotograf będzie robił zdjęcia, jedno za drugim, aparatem cyfrowym.

Na stronie internetowej szpitala, w profilu na Twitterze (@houstonhospital), pojawi się post o każdym etapie operacji (hashtag #Mhbrain). Co więcej, aktualne posty, zdjęcia oraz wideo z przebiegu operacji usunięcia guza mózgu zostaną umieszczone na Twitterze, na YouTube, TwitPic, CoverItLive, oraz Pinterest.

ABC News, w partnerstwie ze szpitalem, również umieści na swojej stronie internetowej informacje na temat tego zabiegu. Zresztą, nie jest to pierwszy raz, kiedy szpital Memorial Hermann na żywo tweetuje o przebiegu operacji, albowiem już w lutym tego roku lekarze z tej placówki przeprowadzili na żywo na Tweeterze operację serca.

Komentarze do: Lekarze ze szpitala w Houston przeprowadzają na Twitterze operację mózgu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz