Szukaj

Jedzenie uzależnia jak narkotyk

Podziel się
Komentarze0

Nowe badania neurologiczne dotyczące skutków spożycia „śmieciowego jedzenia” (ang. junk food) wykazują, że spożywanie słodkich produktów zawierających dużo tłuszczów przynosi takie same efekty, jak zażywanie takich narkotyków jak amfetamina czy heroina.

Fast food użalenia

Badania na zwierzętach potwierdziły, że jedzenie fast foodów powoduje uwalnianie w mózgu substancji chemicznych odpowiedzialnych za uczucie przyjemności. To w pewien sposób napędza ludzi do jedzenia coraz większych ilości fast foodów. Jest to to samo niezdrowe uczucie, które towarzyszy narkomanowi, który zażywa regularnie narkotyki. Naukowcy nawet zaobserwowali, że zwierzęta uzależnione od „śmieciowego jedzenia” potrafią głodować tygodniami, ale nie tkną zdrowej żywności, która zostaje im podsunięta.

Prognoza na przyszłość

Wyniki badań sugerują, że osoby, które pragną schudnąć i zmienić swoje żywieniowe nawyki muszą pokonać te same bariery, które musi przezwyciężyć osoba uzależniona od narkotyków. To już nie jest tylko kwestia jedynie silnej woli, ale także kwestia pokonania wielu fizycznych czynników.

Monika Kachniarz

Komentarze do: Jedzenie uzależnia jak narkotyk

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz