Szukaj

Jak żyć z reumatyzmem?

Podziel się
Komentarze0

Prowadzenie normalnego trybu życia z choroba przewlekłą nie jest proste, a często nawet niemożliwe. Jest wiele rzeczy, które możesz robić by odnaleźć się w życiu codziennym z reumatyzmem. Poniżej zamieścimy kilka praktycznych porad między innymi na temat podróżowania. To ułatwi Ci normalne funkcjonowanie.    

Przede wszystkim powinieneś przyzwyczaić się do myśli, że reumatyzm to choroba przewlekła. I zarówno Ty jak i twój bliscy będziecie narażeni na szereg ograniczeń z nią związanych.  Musisz pamiętać ,że nie możesz wycofywać się z życia i obrażać na rodzinę czy przyjaciół gdy będą znużeni proszeniem o pomoc. Oni też muszą zrozumieć Twoją chorobę i oswoić się z myślą, że ona niestety nie przeminie.

Możesz poszukać pomocy wśród grup wsparcia. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż osoby dotknięte tym samym problemem mogą pomóc Ci lepiej radzić sobie z problemami, które przynosi każde przewlekłe schorzenie. Grupy takie możesz znaleźć przez internet lub zasięgnąć informacji u swojego lekarza, on na pewno będzie umiał Ci pomóc.

Niestety reumatyzm powoduje ,że pewnych rzeczy , które wcześniej robiłeś, nie możesz już wykonywać. Możesz jednak odnaleźć pozytywne skutki tego stanu rzeczy i zająć się czymś zupełnie nowym. Bądź aktywny, pływaj, jeźdź na rowerze. Wiele osób ze schorzeniem reumatycznymi może zajmować się twórczością kreatywną. Do takich czynności należą m.in : prace plastyczne, malowanie różnymi technikami, fotografowanie, pisanie pamiętnika .W przypadku gdy jesteś narażony na duży stres, powinieneś przykładać wagę do regularnego odpoczynku. Dobrym sposobem jest medytacja. Prawie wszystkie formy medytacji przypisują duże znaczenie oddechowi. Zamiast napiętego, przyśpieszonego oddechu należy świadomie oddychać , co w konsekwencji prowadzi do uspokojenia i równowagi.


Podróże

Reumatyzm ogranicza nasze ruchy, utrudnia poruszanie się. W następstwie czego wielu chorych rezygnuje z podróżowania. Tak nie musi być, pacjenci ze schorzeniem mogą się przemieszczać  wystarczy by dobrze zaplanowali i odpowiednio przygotowali się do zmiany miejsca pobytu i planowanego wypoczynku. Przede wszystkim skup się na wyborze odpowiedniego miejsca. Chorzy na toczeń nie powinni długo przebywać w miejscach intensywnie nasłonecznionych. Następnie zastanów się nad środku lokomocji, tak aby był on dostosowany do Ciebie i potrzeb jakich oczekujesz. Kolejno swoją uwagę poświęć doborowi hotelu i ubezpieczeniu na czas pobytu na wakacjach. Dobrze zastanowić się czy hotel jest dostosowany do osób niepełnosprawnych, czy daleko jest do sklepu lub innych niezbędnych Ci obiektów. Ponadto nie zapomnij o lekach, które przyjmujesz na stałe - zabierz też odpowiednią ilość na zapas. W razie nie przewidzianych komplikacji.

Wskazówki i zalecenia na czas podróży:


  • Pij dostatecznie dużo płynów
  • Leki zażywaj zawsze z czasem miejscowym
  • Nos zawsze przy sobie leki, numery ratunkowe i dokumenty
  • Weź ze sobą przedmioty służące ,Ci na co dzień pomocą, takie jak poduszki klinowe czy wałki podkładane pod kark.

Komentarze do: Jak żyć z reumatyzmem?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz