Szukaj

Inteligentny wózek na zakupy? Tak! To możliwe!

Podziel się
Komentarze0

Brytyjscy naukowcy starają się ułatwić robienie zakupów. Proponują szybki, inteligentny wózek sklepowy, który sprawi, że zakupy będą „robione z głową” i staną się przyjemnością. Urządzenie może okazać się także strzałem w dziesiątkę dla osób, które chcą zdrowo się odżywiać.

Inteligentny wózek na zakupy? Tak! To możliwe!

Jak działa inteligentny wózek?


The Lambet Shopping Trolley Handle – tajemniczy sprzęt – wyposażony jest w czujnik kodów kreskowych. Można przypiąć go na każdym wózku. Wykorzystuje wyświetlacz LEDowy (16) wielokolorowy, na którym pojawia się informacja na temat produktów. System sprawdzi skład i poinformuje nas, czy dany produkt jest zdrowy, czy też nie. Ponadto wskaże czy artykuł, który chcemy kupić, należy do ekologicznych oraz czy jest wyrobem lokalnym.

System jest atrakcyjny również dzięki swej prostocie. W korzystaniu z urządzenia nie ma bowiem nic skomplikowanego. Wystarczy przyłożyć artykuł kodem kreskowym do skanera i gotowe.

Istnieją, co prawda, aplikacje w smartphonach, działające na podobnej zasadzie, jednak klienci zajęci zakupami, nie mają czasu ani ochoty, by za każdym razem przykładać telefon do produktu i sprawdzać go. Skaner natomiast ma specjalnie przygotowany uchwyt na wózku, co ułatwia skanowanie wybieranych przez nas produktów.


Rób zdrowe zakupy i nie marnuj czasu!

Dzięki skanerowi klient może porównać dwa produkty. System podpowie, który jest lepszy i zdrowszy. Podczas skanowania, przy trafnym wyborze, na wyświetlaczu pojawi się uśmiechnięta buźka.

Sprzęt wydaje się być doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy przede wszystkim chcieliby  kupować zdrowe produkty, ale nie chcą tracić czasu na czytanie nużących i czasem trudnych do rozszyfrowania etykiet. Skaner przeanalizuje skład proponowanych przez nas wyborów szybciej i mądrzej niż my sami i wybierze dla nas produkt lepszej jakości. Zwróci także uwagę na zawartość alergenów i liczbę kalorii. Z urządzenia mogą więc korzystać zarówno osoby, które są na diecie, jak i ci którzy ze względów zdrowotnych muszą uważać na to, co jedzą.

Należy pamiętać, że to dopiero prototyp. Można jednak sądzić, że na wprowadzenie produktu na rynek nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Jest to bowiem krok we właściwym kierunku, aby uprzyjemnić i ułatwić robienie zdrowych, przemyślanych zakupów. Czekajmy więc na pierwsze inteligentne wózki z niecierpliwością!

Opracowała:

Karolina Wrona

Komentarze do: Inteligentny wózek na zakupy? Tak! To możliwe!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz