Szukaj

Gruźlica we Francji: dziewięć nowych przypadków

Podziel się
Komentarze0

Dziewięć nowych przypadków gruźlicy właśnie wykryto we Francji, w tym osiem w jednym regionie, Val-de-Marne. Liczby te mogą być jednak jeszcze większe, ponieważ dopiero wdrożono nowe procedury wykrywania. Gruźlica jest chorobą śmiertelną, ale jak na razie żaden z pacjentów nie jest zagrożony.Regionalne Agencje Zdrowia (ARS, Agence régionale de santé) w Ile-de-France oraz Languedoc-Roussillon sygnalizują, że w obydwu tych regionach, w których wykryto nowe przypadki gruźlicy, programy wykrywania już działają.

Regionalna Agencja Zdrowia Ile-de-France ma zamiar zorganizować, na początku czerwca, kampanię wykrywania gruźlicy w liceum Eugene Delacroix w Maisons-Alfort (Val-de-Marne). Decyzję tę podjęto po tym, jak jeden z uczniów tej szkoły trafił do szpitala z powodu gruźlicy.

Na początku, badaniem objęto rodzinę tego ucznia, na przełomie lutego i kwietnia. Ale następnie, jak precyzują przedstawiciele Regionalnej Agencji Zdrowia Ile-de-France, zaistniała konieczność przebadania również jego kolegów z klasy, nauczycieli i wszystkich innych, z którymi miał kontakt.

I to właśnie dzięki tym działaniom odkryto siedem nowych przypadków: jeden nauczyciel, jeden kolega z klasy, jeden kolega z drużyny sportowej, a także dwóch uczniów ze starszych klas.

Zobacz również:Poza tym, gruźlicę zdiagnozowano również w rodzinie licealisty oraz u jednego z członków personelu medycznego, który zajmował się uczniem w czasie jego pobytu w szpitalu, wyjaśnia dalej Regionalna Agencja Zdrowia Ile-de-France.


Wykrywanie gruźlicy w Ile-de-France i Languedoc-Roussillon

ARS dorzuca jeszcze, że rezultaty tych badań poświadczają, iż doszło do przeniesienia choroby. W konsekwencji, zdecydowano się przeprowadzić drugą turę testów w ciągu pierwszych dwóch tygodni czerwca, we wszystkich klasach, gdzie zidentyfikowano nowe przypadki.

Do tej tury badań dojdzie dziewięć miesięcy po tym, jak we wrześniu ubiegłego roku przeprowadzono takie same testy w Clichy-sous-Bois (Seine-Saint-Denis).

Jak podkreśla to Regionalna Agencja Zdrowia Ile-de-France, jeżeli chodzi o tę chorobę zakaźną, sytuacja we Francji zdecydowanie się poprawiła na przestrzeni czasu (w 2000 roku zdiagnozowano 3 157 przypadków gruźlicy; w 2010 – tylko 1 912). A jednak, choroba ta w dalszym ciągu niepokoi francuskie władze zdrowotne.

W Languedoc-Roussillon, zasygnalizowano jeden przypadek gruźlicy. Dotyczy on nauczyciela w Casa Musicale. Profesor jest leczony, a jego stan zdrowia nie daje powodów do niepokoju.

Regionala Agencja Zdrowia Languedoc-Roussillon dodaje jeszcze, że mogło dojść do przeniesienia bakterii gruźlicy na inne osoby. Dlatego też personel oraz uczniowie Casa Musicale zostaną objęci badaniami w regionalnym centrum walki z gruźlicą. Testy wykrywające zostaną zaproponowano także rodzicom dzieci, którzy mieli kontakt z nauczycielem.

Komentarze do: Gruźlica we Francji: dziewięć nowych przypadków

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz