Szukaj

FDA zatwierdza nowy lek na obniżanie cholesterolu

Podziel się
Komentarze0

Amerykańska agencja regulacyjna Food and Drug Administration zatwierdziła właśnie nową pigułkę obniżającą poziom cholesterolu. Producentem leku jest firma Merck, która połączyła w jednym specyfiku generyczną wersję leku Lipitor (Pfizer) oraz swoją własną molekułę Zetia.Nowa kombinacja ma być sprzedawana pod nazwą Liptruzet i już w tym tygodniu ma trafić do dystrybucji, informuje firmowy komunikat.

Merck już teraz sprzedaje dwa leki obniżające poziom cholesterolu, Vytorin (zawiera Zetię, znaną pod nazwą chemiczną ezetimibe) i Zocor (starszy lek na obniżenie cholesterolu LDL).


Natomiast Lipitor firmy Pfizer, znany także pod nazwą chemiczną atorvastatin, jest uważany za o wiele silniejszy lek statynowy niż Zocor.

Vytorin aktualnie jest badany w długoterminowej próbie, która ma udowodnić, że specyfik może lepiej redukować ryzyko udaru mózgu i zawału serca niż Zocor.

Merck dodaje w komunikacie: - Nowy lek, Liptruzet, będzie sprzedawany w czterech dawkach, łączących 10 miligramów Zetii z 10, 20, 40 lub 80 miligramami atorvastatyny.

Komentarze do: FDA zatwierdza nowy lek na obniżanie cholesterolu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz