Szukaj

Dzieci z nadwagą są bardziej narażone na raka wątroby

Podziel się
Komentarze0

Podczas 19. Kongresu Otyłości zostały przedstawione wyniki najnowszych badań nad związkiem pomiędzy otyłością u dzieci a chorobami w wieku dorosłym. Okazało się, że dzieci dotknięte problemem nadwagi znajdują się w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na raka wątroby.Naukowcy z Instytutu Medycyny prewencyjnej przeprowadzili badania nad dziecięcą otyłością. Na ich podstawie stwierdzili, że dzieci z nadwagą są bardziej narażone na choroby wątroby, w tym również na występowanie nowotworów.

Główną przyczyną wystąpienia raka jest coraz bardziej powszechne, w związku z problemem otyłości u dzieci, niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Jest to początek zmian w wątrobie, który może wywołać nowotwór.

Badania zostały przeprowadzone na grupie ponad 300 tysięcy osób, urodzonych pomiędzy 1930 a 1989 rokiem. Spośród badanych, naukowcy wykryli 392 przypadki raka wątroby. 280 przypadków dotyczyło mężczyzn.

200 osób chorowało na odmianę raka wątrobowokomórkowego (HCC).

29 tysięcy osób, spośród badanych chorowało na zapalenie wątroby typu A, B i C.

Zdiagnozowano także marskość żółciową oraz problemy odalkoholowe. Mimo to, naukowcy zgodnie twierdzą, że zbyt wysokie BMI ma ścisły związek z występowaniem chorób wątroby.

Badacze uważają, że dysfunkcje wątroby powinny być diagnozowane już w dzieciństwie. W ten sposób, wielu chorób można by uniknąć. Jest to dla nich ciekawe odkrycie, bo okazuje się, że choroby cywilizacyjne można przewidzieć na kilkadziesiąt lat naprzód, co daje mozliwość skutecznego zapobiegania im lub leczenia we wczesnym stadium.

Komentarze do: Dzieci z nadwagą są bardziej narażone na raka wątroby

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz