Szukaj

Duże dawki oleju rybnego doprowadziły do szybkiego wyzdrowienia nastolatka z uszkodzeniem mózgu

Podziel się
Komentarze0

Kiedy John Virgin i jego syn Bryce usłyszeli dźwięk syren w swoim sąsiedztwie w Palm Desert w Kalifornii, wybrali się na zewnątrz, aby zobaczyć co się stało. Wiedząc, że jego starszy syn - Grant (16 l.) poszedł chwilę wcześniej na spacer, John był zaniepokojony. Kiedy spojrzał na miejsce wypadku, zobaczył chodnik pokryty krwią. W momencie, w którym John opisał technikowi medycznemu wygląd swojego syna, wszystko stało się jasne. Jego serce zamarło. Jak mówi: „W tym momencie uświadamiasz sobie swoje najgorsze lęki.”

Kilka minut przed przybyciem Johna, jego 16-letni syn został przewieziony do pobliskiego centrum urazowego. Potrącony przez samochód Grant, doznał szeregu urazów, w tym rozdarcia aorty, złamań kości, złamania kręgosłupa i czaszki oraz uszkodzenia mózgu.
Cała rodzina chwilę później udała się do szpitala. Po przybyciu, zespół lekarzy oznajmił, że są bardzo małe szanse na wyleczenie syna. Nie było pewnym czy uda mu się przetrwać noc.

Rodzina nie poddaje się

Rodzina nie poddawała się i zaczęła pracowicie myśleć o sposobach na uratowanie Granta. Johnowi, ojcu Granta, powiedziano, iż syn: „nigdy nie będzie w stanie nikogo rozpoznać, nigdy nie będzie w stanie skupić wzroku. Uszkodzenia mózgu są tak rozległe, że Grant nigdy nie będzie już sobą.” Oburzona rodzina nie chciała dać za wygraną i wierzyć w słowa lekarzy. Zaczęli poszukiwania innych rozwiązań, zaś Grantowi udało się przeżyć pierwszą noc. Spędził wiele czasu podłączony do respiratora i przeszedł kilka operacji. Po stabilizacji ciała Granta, lekarze kazali rodzinie czekać na jego wybudzenie ze śpiączki. Rodzina przystąpiła jednak do działań i zaczęli smarować go kremem z progesteronem, który zmniejsza stan zapalny w mózgu. Po paru tygodniach Grant się przebudził i zaczął wykrzesać z siebie słowa takie jak „chodźmy” i „kocham cię”.

Rodzina rozpoczyna podawanie synowi oleju z ryb

Około 9 tygodni później, rodzina zaczerpnęła alternatywnych porad zdrowotnych od dr Barrego Searsa, który jest ekspertem od kwasów tłuszczowych omega-3. Po jego poradach, natychmiast zaczęli podawać Grantowi wysokie dawki oleju z ryb. Dr Sears wyjaśnił, że ściany komórek mózgowych składają się z kwasów tłuszczowych omega-3. Podawanie oleju z ryb, dostarcza Grantowi „cegiełek budulcowych”, dzięki czemu mózg może sam się naprawić.

Podczas uszkodzeń mózgu, przystawki neuronów wysyłają fale o stanie zapalnym, co może trwać tygodniami lub miesiącami, jeśli nie otrzymają odpowiedzi. Olej z ryb jest właśnie odpowiedzą na te fale bólu.

Grant zaczyna rozmawiać

Podczas rehabilitacji, rodzina podawała Grantowi dawkę 20 gram oleju z ryb dziennie. Procesy poznawcze stale ulegały poprawie. Po zaledwie dwóch dniach przyjmowania mega dawek, Grant podniósł słuchawkę i wykonał telefon do matki.
Obecnie, 16 miesięcy po wypadku, Grant jest pełen życia i dobrze reaguje. Jak podkreśla John Virgin: „Jego stan poprawia się każdego dnia”. JJ Virgin, matka Granta, uważa, że: „Jedną z najsmutniejszych rzeczy było usłyszeć: 'Powinna Pani dać swojemu synowi umrzeć', a nie ma się w takim momencie informacji, które pozwolą podjąć właściwą decyzję. W przypadkach uszkodzeń mózgu pojawia się pewna beznadziejność sytuacji, której nie powinno być.”

Dr Sears łączy obecnie siły z innymi specjalistami, aby przeprowadzić szersze badania na temat zbawczego działania oleju z ryb dla ludzi z uszkodzeniami mózgu.

Marcin Wądołowski

Komentarze do: Duże dawki oleju rybnego doprowadziły do szybkiego wyzdrowienia nastolatka z uszkodzeniem mózgu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz