Szukaj

Cudowny lek na chorobę Parkinsona?

Podziel się
Komentarze0

Niebezpieczny narkotyk - amfetamina - może stać się cudownym lekiem na chorobę Parkinsona. - Wkroczyliśmy na całkiem nową ścieżkę pomocy dla milionów chorych - twierdzą naukowcy.

Historia medycyny zna wiele przykładów na trafność tego powiedzenia. Lekarze często sięgają po trucizny, by przywrócić zdrowie, np. w terapii antynowotworowej naświetlają organizm szkodliwymi promieniami. Teraz zaś naukowcy z Centrum Medycznego amerykańskiego Duke University użyli silnych narkotyków do leczenia choroby parkinsona.Choć może się to wydawać paradoksem, substancje niszczące mózg mogą go również ratować


Ostatnio pojawiły się też doniesienia o tym, że inny narkotyk, marihuana, może pomagać w leczeniu nowotworów mózgu oraz zapalenia pęcherza. Naukowcy obawiają się jednak przed opatrznym interpretowaniem wyników badań. Narkotyki to naprawdę nic dobrego - zaznacza prof. Caron. z Centrum Medycznego amerykańskiego Duke University. My jedynie wyciągamy z nich tę cząstkę, która faktycznie pomaga, a nie szkodzi.

Komentarze do: Cudowny lek na chorobę Parkinsona?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz