Szukaj

Ciężka, ciężka dla serca, epizodyczna aktywność fizyczna i seksualna!

Podziel się
Komentarze0

Uprawianie aktywności fizycznej w sposób epizodyczny może spowodować problemy kardiologiczne u osób mało aktywnych, według pewnego badania amerykańskiego, przeprowadzonego w ostatnim czasie. Tak samo dzieje się również w przypadku tych, którzy mają bardzo rzadkie i sporadyczne relacje seksualne.Badacze przeanalizowali 14 badań, które zainteresowały się ryzykiem pojawienia się zawału serca albo nagłego zgonu z powodu problemu sercowego, w godzinach następujących po aktywności fizycznej realizowanej w sposób przypadkowy. Całość badań gromadzi ponad 9 300 pacjentów, głównie płci męskiej, których średnia wieku wynosiła od 57 do 63 lat.

Badanie, opublikowane w Journal of the American Medical Association (JAMA), pokazuje, że osoby, które uprawiają aktywność fizyczną, są blisko 3,5 razy bardziej narażone na ucierpienie z powodu zawału serca niż te, które nie są aktywne fizycznie.

Ryzyko to jest 2,7 razy większe u ludzi, którzy mają przypadkowe, rzadkie i sporadyczne relacje seksualne niż u tych, którzy takich relacji nie mają. Osoby, które ćwiczą w sposób epizodyczny, są aż 5 razy bardziej narażone na nagłą śmierć związaną z problemem kardiologicznym.

Zobacz również:Badacze jednakże nie ustalili związku między relacjami seksualnymi a ryzykiem śmierci z powodu problemów sercowych.

Inaczej mówiąc, mimo że ćwiczenia – niezależnie od tego, czy chodziłoby o ćwiczenia fizyczne, czy po prostu o seks – są dobre dla serca, do wykonywanie ich nieregularne, ale stałe, może być szkodliwe dla ludzi, którzy nie mają dobrej kondycji fizycznej.

Ryzyko absolutne wystąpienia nagłego zawału mięśnia sercowego albo nagłego zgonu z powodu problemu kardiologicznego, podczas aktywności fizycznej i seksualnej, pozostaje jednakże relatywnie niskie, ponieważ występują one rzadko.

Badacze oceniają więc, że dla każdej grupy 10 000 osób, które oddają się tym aktywnościom w sposób epizodyczny, jedna godzina dodatkowo w tygodniu przekłada się na od 2 do 3 zawałów oraz nagłych zgonów z powodu problemów sercowych więcej.

Inny rezultat, zachęcający tym razem: badacze ustalili, że u osób, które uprawiają aktywność fizyczną, każdy dodatkowy wysiłek fizyczny tygodniowo, zmniejsza ryzyko ucierpienia z powodu zawału serca albo nagłej śmierci o 45% i o 30% odpowiednio.

Zauważmy jednakże, że te ostatnie rezultaty są oparte na 5 z 14 przeanalizowanych badań.

Zdaniem autorów badania, wyniki te potwierdzają znaczenie konsultacji z lekarzem, zanim zaczniemy program intensywnych treningów, w momencie kiedy nasza forma fizyczna pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Co nagle, to po diable...

Komentarze do: Ciężka, ciężka dla serca, epizodyczna aktywność fizyczna i seksualna!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz