Szukaj

Bankomaty równie brudne co toalety publiczne!

Podziel się
Komentarze0

Jak twierdzi pewne badanie, automatyczne dystrybutory pieniędzy mają być pokryte bakteriami, które są potencjalnie odpowiedzialne za różnego rodzaju choroby. Dobrze się składa dla oraganizatora tego badania, specjalisty od środków ochrony przeciwko mikrobom.


Brytyjska firma Biocote bowiem, specjalizująca się w ochronie antymikrobowej, możezacierać ręce. Według badania, które zostało zorganizowane w Wielkiej Brytanii przez brytyjski system zdrowia i przeprowadzone we współpracy z naukowcami, bankomaty mają być prawdziwym matecznikiem bakterii.

Wyniki z materiałów pobranych z klawiatur wielu maszyn i przeanalizowanych w laboratoriach miały zaskoczyć nawet naukowców, wśród których jest Richard Hastings (pracujący dla Biocote) oraz Jayna Patel (biolog).

W rzeczywistości, ilość i różnorodność bakterii, których obecność stwierdzono na bankomatach, może swobodnie stawać w szranki z ilością i różnorodnością bakterii w toaletach publicznych! Kolonie bakterii enteryczych z grupy coli albo należących do rodziny Bacillus lub Pseudomonas, były w rzeczywistości podobne do flory bakteryjnej, której obecność stwierdzano w toaletach publicznych ... sąsiadujących z przebadanymi bankomatami!

Zobacz również:Dystrybutor kontra komputer

Można się więc spokojnie założyć, że banknoty są także podobnie skażone, tak samo jak całe mnóstwo innych miejsc albo urządzeń publicznych… tak samo jak prywatnych. Poprzednie badanie bowiem w rzeczywistości już pokazało, że różnorodność mikrobów żyjących na klawiaturach komputerowych nie jest także niczym godnym pozazdroszczenia i nie ustępuje w niczym również toaletom.

Wszystkie te bakterie, niektóre patogenne, mają być więc dodatkowym źródłem zarażania się różnymi chorobami dla użytkowników tych urządzeń, poza niezwyciężonymi wirusami grypy albo zatrucia pokarmowego, które panoszą się tej zimy.

Istnieje wiele sposobów, aby skutecznie walczyć z tymi mikrobami z bankomatów: zaufać swojemu układowi odpornościowemu, myć ręce, używać rękawiczek, nie wyciągać pieniędzy... albo, wyjaśnia firma Biocote, używać ich środków ochrony przed mikrobami!

Sprecyzujmy tutaj, że firma Biocote była bardzo nieuchwytna, jeśli chodzi o wyjaśnienia rezultatów tego badania, które zresztą nie zostały opublikowane w żadnym czasopiśmie naukowym. I żadna z informacji zakomunikowanych przez tę firmę nie pozwala określić rzeczywistego ryzyka zarażenie się dla osób, które używają bankomatów.

Wszelkie wyjaśnienia są więc mile widziane i z niecierpliwością oczekiwane!

Komentarze do: Bankomaty równie brudne co toalety publiczne!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz