Szukaj

Ankieta na temat kazirodztwa przeprowadzona we Francji

Podziel się
Komentarze0

Dwa miliony Francuzów padło w swoim życiu ofiarą stosunków kazirodczych - wynika z sondażu ujawnionego w środę przez francuskie media. Jest to pierwsza opublikowana we Francji ankieta dotycząca tego nadużycia seksualnego. Sondaż został przeprowadzony przez ośrodek badawczy Ipsos na zlecenie Międzynarodowego Stowarzyszenia Ofiar Kazirodztwa (AIVI), działającego we Francji, Kanadzie i Belgii. Stowarzyszenie walczy o prawne uznanie kazirodztwa za odrębne przestępstwo, nie ulegające przedawnieniu.Do tej pory nie istniała we Francji statystyka dotycząca ofiar stosunków kazirodczych. Według nowego sondażu, 3 proc. Francuzów, czyli około 2 mln, przyznaje, że padło ofiarą tego przestępstwa, a - jak twierdzą autorzy badania - poszkodowanych jest w rzeczywistości nawet trzy razy więcej. Jedna czwarta pytanych powiedziało, że zna w swoim otoczeniu co najmniej jedną ofiarę stosunków kazirodczych.

Zobacz również:"Chcemy pokazać, że kazirodztwo nie zdarza się tylko gdzieś w wiejskich gospodarstwach na francuskiej prowincji. To nie jest zjawisko marginalne, ale plaga dotykająca zdrowie publiczne" - powiedziała dziennikowi "Le Figaro" przewodnicząca AIVI Isabelle Aubry.

W prawnym ściganiu kazirodztwa przeszkadza to, że pozostaje on wciąż we Francji tematem tabu. Dwóch na trzech Francuzów, którzy znają przypadek nadużycia seksualnego w rodzinie, nie jest świadomych, że powinni ten fakt zgłosić na policję.

Sondaż został przeprowadzony na reprezentatywnej próbie 931 dorosłych osób.(PAP)

Komentarze do: Ankieta na temat kazirodztwa przeprowadzona we Francji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz