Szukaj

31 maja - Światowy dzień bez tytoniu

Podziel się
Komentarze0

Już 31 maja będziemy obchodzić Światowy Dzień Bez Tytoniu. Właśnie w tym dniu palacze powinni obejść się bez tytoniu, a co więcej już nigdy nie zapalić. 



Co dzieje się z palaczem, gdy mówimy o jego paleniu?


Od razu następuje bunt wewnętrzny i ma on potrzebę sięgnięcia po papierosa. O ile inne obchodzone dni w roku, takie jak np. „Dzień walki z rakiem” faktycznie skłaniają ludzi do zrobienia badań profilaktycznych, o tyle dla palacza „Światowy dzień bez tytoniu” to horror.

W tym dniu większość palaczy paradoksalnie pali więcej i odrzuca myślenie o rzuceniu palenia. To trudne uznać jednego dnia, że robi się coś bez sensu, bo o szkodliwości nałogu i jego wysokich kosztach wie każdy. Palenie papierosów to przede wszystkim uzależnienie mentalne, dlatego sama świadomość szkodliwości palenia nie wystarcza by pozbyć się nałogu. Co więcej, rzucenie palenia skutecznie utrudniają powszechnie panujące błędne przekonania, takie jak to, że palenie przynosi ulgę, rozluźnia i relaksuje, a zaprzestanie palenia jest bardzo trudne.


Okazuje się jednak, jak dowodzi terapia Allena Carra, że poznawszy mechanizm pułapki nikotynowej można stać się niepalącym bardzo szybko i łatwo. Ta opatentowana metoda jest stosowana  na świecie już ponad 25 lat i pomogła milionom palaczy skutecznie, z radością i bez żalu rzucić palenie. Gwiazdy ekranu, takie jak Sir Anthony Hopkins czy Ashton Kutcher rzuciły palenie dzięki metodzie Easyway Allena Carra. Również coraz częściej firmy zamawiają seminaria antynikotynowe metodą Allena Carra dla swoich pracowników.

Komentarze do: 31 maja - Światowy dzień bez tytoniu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz