Szukaj

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Podziel się
Komentarze0

Cienie pod oczami mogą pojawić się u każdego niezależnie od wieku. Te ciemniejsze obszary skóry znajdują się bezpośrednio pod oczami. Zwykle występują w formie ciemno- fioletowych lub brązowych podkówek, a ich przyczyną najczęściej jest zmęczenie.

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Jeżeli nie są one przypadłością dziedziczną możliwe jest ich pozbycie się domowymi metodami opisanymi poniżej.

  • Dużo śpij
Po nieprzespanej nocy poza tym, że czujemy się zmęczeni, to jednocześnie odbija się to na naszym wyglądzie. Niewyspana twarz jest blada i praktycznie zawsze widoczne są cienie pod oczami. Dlatego, żeby czuć się i wyglądać lepiej potrzeba nam min. 7h snu.

  • Zażywaj witaminy
Regularne przyjmowanie witamin oraz magnezu i wapnia wspomaga pracę nadnerczy. Szczególnie ważne jest by swoją dietę uzupełnić w witaminę B12 (jej źródłem jest np. wątroba i jaja) oraz w witaminę K (zawarta jest m. in. w brokułach, kapuście i szpinaku). Co istotne przyjmowanie witamin wraz z odpowiednimi płynami poprawia także krążenie.


  • Stosuj kompresy z herbaty
Są świetne nie tylko na cienie pod oczami, ale również, gdy nasze oczy są zmęczone w wyniku długiego siedzenia przed monitorem lub pracy przy mocnym świetle. Wystarczy, że na około 15 minut przyłożysz schłodzone torebki herbaty na zamknięte powieki. Przynoszą one kojący chłód, a teina zawarta w herbacie zmniejsza opuchnięcia i cienie pod oczami.

  • Stosuj okłady z ziemniaka
Ziemniaki mają właściwości odświeżające, ściągające i rozjaśniające. Plastry ziemniaka przykładamy na powieki na około 10 min. Potem dobrze jest przemyć oczy chłodną wodą. Działanie podobne do ziemniaka ma także ogórek, więc od czasu do czasu możemy stosować również to warzywo do celów kosmetycznych. 

Powyższe sposoby są bardzo proste i tanie. Z pewnością pomogą nam w pozbyciu się lub zredukowaniu kłopotliwych cieni po oczami, dzięki czemu będziemy wyglądać zawsze  rześko i świeżo.


Komentarze do: Domowe sposoby na cienie pod oczami

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz