Szukaj

Depilacja laserowa - jak nie dać się oszukać?

Podziel się
Komentarze0

Zbędne owłosienie to zmora wielu kobiet. Jedną z najskuteczniejszych i najtrwalszych metod depilacji jest depilacja laserowa. Wystarczy seria zabiegów dobrym sprzętem, aby pozbyć się problemu na zawsze. Jak jednak wybrać odpowiedni sprzęt i gabinet, który wykona profesjonalny zabieg? Jak się nie dać oszukać? W końcu jak nie paść ofiarą błędu medycznego? Sprawdźmy!Jest popyt, będzie podaż

Coraz większa popularność depilacji laserowej sprawiła, że jak grzyby po deszczu zaczęły się pojawiać nowe salony świadczące usługi tego typu. Jednocześnie wszystkie większe lub mniejsze salony medycyny estetycznej czy salony kosmetyczne zaczęły oferować depilację laserową w atrakcyjnej cenie. Jak się jednak okazuje, często sprzęt wykorzystywany w salonach są wątpliwego pochodzenia, niecertyfikowanymi maszynami produkcji chińskiej. Zamienniki są jednak całkowicie nieskuteczne. Nie posiadają niezbędnych certyfikatów oraz licznych zaawansowanych rozwiązań, dzięki którym depilacja laserowa jest tak skuteczna. 

Jak wobec tego ustrzec się niepotrzebnych kosztów czy słabego efektu?


Najlepiej sprawdzić na jakim sprzęcie pracuje personel salonu. Jeżeli nie ma informacji na stronie salonu, zawsze mamy prawo zapytać – telefonicznie lub osobiście. Na rynku dostępnych jest kilka firm produkujących sprzęt.Jaka jest wyższość markowego sprzętu, nad tańszymi alternatywami? „Przede wszystkim bezpieczeństwo zabiegu. Pracujemy na Laser Light Sheer właściwie od początku. Ten sprzęt ma jedną podstawową zaletę - działa powierzchowno, emituje łagodną wiązkę promieni. Jest więc obojętny dla organizmu.” tłumaczy Hanna Wojtulewicz właścicielka Studio Laser.

Jakość przede wszystkim


Zbyt niska cena zabiegu depilacji laserowej powinna być sygnałem ostrzegawczym. Wysokiej jakości sprzęt i wykwalifikowany personel to koszty, których nie da się pominąć. Salony chcąc oferować swoim klientom najwyższą jakość usług, muszą proponować ceny adekwatne, do jakości wykonywanego zabiegu. Te gabinety, które pracują na tańszym, a co za tym idzie na mniej profesjonalnym sprzęcie, nie są w stanie zapewnić swoim klientom dobrych efektów depilacji. Powikłania jakie zdarzają się po zabiegu nieprofesjonalnym laserem są często bardzo bolesne. Poparzenia, podrażnienia, blizny czy nawet otwarte rany, to dowody na bezmyślność właścicieli salonów, którzy nie dbają o bezpieczeństwo i zdrowie swoich pacjentek.


Lata praktyki

Niezwykle istotnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego salonu depilacji laserowej jest jego dobra opinia i długość istnienia na rynku. Jednak szukając informacji o danym salonie w Internecie należy wziąć pod uwagę, że coraz częściej gabinety wybierają taką formę promocji swoich usług. Jak można oczekiwać opinie, które pojawiają się w Internecie, nie są rzetelne i często wprowadzają klientów w błąd. Dlatego najlepszą rekomendacją będzie zadowolenie znanej nam osoby oraz wiedza, na jakim sprzęcie pracuje dany salon. 

„Jedenaście lat obecności na rynku nauczyła nas kilku podstawowych rzeczy: Po pierwsze praca na dobrym sprzęcie i wykwalifikowany personel. Przede wszystkim jednak indywidualne i miłe podejście do klientów, którzy nam zaufali, przyszli do naszego salonu i postanowili oddać w nasze ręce.” tłumaczy Hanna Wojtulewicz. Długoletnia praktyka w wykonywaniu zabiegów depilacji jest wobec tego swego rodzaju gwarantem wysokiej jakości wykonywanych usług oraz sprzętu. Podstawą jest także profesjonalizm i wykwalifikowanie pracowników. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu możemy czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas wykonywania zabiegów.

Chcesz uniknąć wpadki - umów się na bezpłatne konsultacje

Zanim rozpoczniemy serię laserowych zabiegów, należy wykonać próbę lasera. Dzięki niej dowiemy się jak reagujemy na działanie lasera. Pozwoli to także sprawdzić jakość pracy salonu. Po około miesiącu od próby jesteśmy bowiem w stanie ocenić skuteczność sprzętu i wykonanego zabiegu oraz podjąć decyzję, czy skorzystać z usług tego właśnie salonu.

Depilacja laserowa jest obecnie najskuteczniejszą metodą usuwanie zbędnego owłosienia. Dzięki zdobyczom techniki jesteśmy w stanie cieszyć się jedwabiście gładką skórą. Jednak jest pewne „ale”. Wybierajmy salon tak, by zainwestowany czas i pieniądze nie poszedł na marne i by móc z dumą prezentować piękne gładkie ciało.

Komentarze do: Depilacja laserowa - jak nie dać się oszukać?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz