Szukaj

Osoby dotknięte problemami mentalnymi mają często uciekać się do pomocy alkoholu, aby uśmierzyć objawy

Podziel się
Komentarze0

Osoby, które cierpią z powodu zaburzeń mentalnych, mają tendencję do uciekania się do konsumpcji alkoholu, aby uśmierzyć swoje dolegliwości. Nie trzeba chyba wyjaśniać, iż jest to zachowanie, którego należy unikać.Takie jest stwierdzenie przedstawione przez organizację Éduc'alcool w publikacji Alkohol i zdrowie mentalne (Alcool et santé mentale).

Według statystyk dostarczanych przez tę organizację, od 15% do 20% z osób, które cierpią z powodu problemów umysłowych, ma również objawy narkomanii. Wśród ludzi cierpiących na niepokój ogólny, proporcja ta wzrasta to ponad 50%.

Z tego samego tytułu, statystyki przywoływane przez tę samą organizację pokazują, że obywatele Quebeku, którzy cierpieli na zaburzenia nastroju albo na niepokój psychiczny, byli też trzy razy bardziej narażeni na to, iż się uzależnią od alkoholu niż pozostali.


Osoby, które cierpiały na depresję albo na niepokój w ciągu ostatniego roku, są cztery razy bardziej narażone na to, iż będą miały problem z alkoholem.

Zdaniem Éduc'alcool, osoby dotknięte zaburzeniami mentalnymi uciekają się do alkoholu, aby uśmierzyć objawy takie jak cierpienie, smutek albo pobudzenie.

Dyrektor generalny organizacji, Hubert Sacy, ostrzega populację: jeśli konsumpcja alkoholu może nawet przynieść pewną ulgę na krótką metę, to nie leczy ona przyczyn.

Jego zdaniem, działanie długoterminowe alkoholu, takie jak nałóg, powoduje powstawania zaklętego kręgu, z którego ciężko jest wyjść.

Publikacja Alkohol i zdrowie mentalne jest aktualnie do dyspozycji za darmo, na stronie internetowej Éduc'alcool, w szpitalach oraz w oddziałach Towarzystwa Alkoholu w Quebeku.

Komentarze do: Osoby dotknięte problemami mentalnymi mają często uciekać się do pomocy alkoholu, aby uśmierzyć objawy

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz