Szukaj

Grupowe spacery mają związek z poprawą zdrowia psychicznego

Podziel się
Komentarze0

Spacerowanie w grupie brzmi jak piękny sposób na spędzenie popołudnia, ale czy może zmniejszyć depresję? Według nowego badania z University of Michigan, odpowiedź brzmi: tak, co sugeruje potencjalne korzyści zdrowotne krajowych programów spacerów grupowych na zewnątrz.

Choć powszechnie wiadomo, że grupowe spacery zachęcają do interakcji z naturą, społecznego zaangażowania i aktywności fizycznej, aż do teraz niewiele było wiadomo o ich skuteczności w promowaniu psychicznego, emocjonalnego i społecznego dobrobytu.

Opublikowane badania sugerują, że spacerowanie zwiększa twórcze myślenie, a z kolejnych przeprowadzonych w lipcu wynika, iż szybki marsz jest dobrą terapią dla osób z chorobą Parkinsona. Wyniki najnowszych badań zostały opublikowane w czasopiśmie Ecopsychology. Zespół, prowadzony przez dr Sarę Warber, profesor medycyny rodzinnej, oceniał prawie 2000 uczestników z Walking for Health Program in the UK, który organizuje cotygodniowe spacery w liczbie prawie 3000 rocznie.

"Spacerowanie jest niewykorzystanym pogromcą stresu"

Wyniki badań wskazują, że grupowe spacery są związane ze "znacząco" niższą depresją, mniejszym stresem oraz lepszym zdrowiem psychicznym i dobrym samopoczuciem, zarówno przed jak i po uwzględnieniu zmiennych towarzyszących.

Wypowiadając się na temat swoich ustaleń, dr Warber mówi: - Spacerowanie jest tanią, mało ryzykowną i dostępną formą ćwiczeń, i okazuje się, że w połączeniu z ustawieniami przyrody i grupowych, może być bardzo silny, niedostatecznie wykorzystywanym pogromcą stresu. Nasze odkrycia sugerują, że coś tak prostego jak łączenie w grupy podczas spaceru na świeżym powietrzu może poprawić nie tylko czyjeś codzienne pozytywne emocje, ale również przyczynić się do niefarmakologicznego podejścia do poważnych schorzeń, takich jak depresja.

Zespół powołuje się na wzrost problemów zdrowia psychicznego oraz brak aktywności fizycznej w rozwiniętym świecie, dlatego starają się odkrywać nowe sposoby, aby poprawić jakość życia i samopoczucie.

Opublikowane niedawno badania sugerują, że jazda na rowerze lub chodzenie pieszo do pracy lepiej wpływa na zdrowie psychiczne w porównaniu z jazdą samochodem.

Komentarze do: Grupowe spacery mają związek z poprawą zdrowia psychicznego

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz