Szukaj

Wielkość prącia

Na całym świecie istnieje wiele mitów na temat wielkości męskiego członka. Kto nie zna takich porównań jak korelacji długości nosa z długością członka czy wielkości stopy i jej odzwierciedleniu w wielkości penisa...chyba każdy. Jak zapewne wynikają one z tego, że członek uważny jest za przejaw męskiej siły i potencji.

Wielkość prącia

Psychika męska jest nastawiona na wielkość. Od zarania dziejów wiemy, że jest ona dla nich ważna. Każdy z mężczyzn chciałby się poszczycić swoim cennym prąciem obdarowanym przez naturę.... i to nie tylko wśród kobiet, ale również i kolegów. Najczęściej jednak nie doceniają oni swoich rzeczywistych rozmiarów. Może dlatego, że patrzą na swój penis z góry.

U mężczyzn problem z wielkością członka zaczyna się już w okresie dojrzewania. Szczególnie kiedy w rówieśniczym wieku często porównują się z innymi chłopcami. Wyobraźnie wielkości członka zmieniają się, również wraz z oglądaniem filmów, w których jest ona mocno przesadzona. To wszystko może prowadzić do powstania kompleksów i zaburzeń w psychice męskiej. Jednak dzisiejszy rynek jest na to przygotowany oferując różne zabiegi powiększające ten narząd, które staja się co raz popularniejsze.

Normalna wielkość

Prącie męskie w porównaniu do innych osobników jak np. zwierząt ma dość pokaźne rozmiary. Dotyczy to zarówno objętości jak i długości. Należy tutaj podkreślić, że wielkość jest uzależniona od rejonu geograficznego i rasy człowieka. W Polsce średnia wielkość penis wynosi 8,7 cm w stanie spoczynku. Jednak nie jest to wynik miarodajny, gdyż wielkość ta jest uzależniona od czynników emocjonalnych i od temperatury otoczenia. Pomiar powinien być wykonany w pozycji stojącej do podstawy do szczytu. Gdy mierzymy członka od strony brzusznej pomiar może nam wyjść błędny.

Rozmiar członka w spoczynku nie jest proporcjonalny do rozmiarów w wzwodzie. Oznacza to, że mała wielkość prącia w spoczynku nie oznacza małej wielkości w wzwodzie i na odwrót. Przy przeprowadzonych badaniach na określonej liczbie mężczyzn ustalono średni wnyki członka w wzwodzie na 15,5 cm. Najczęściej wyniki te wahają się od 13,3 do 16, 5 cm.

W czasie erekcji możemy zmierzyć, również obwód członka. Wykonuje się pomiar w trzech miejscach pod żołędziem, u podstawy i na środku pomiędzy tymi dwoma miejscami i wyciągamy z tych wyników różnice. Średni obwód członka wynosi 12,6 centymetrów, zaś u podstaw żołędzia 3,5 cm.

Należy podkreślić, że prawidłowe ułożenie penisa podczas erekcji powinno iść do góry, choć u ¼ mężczyzn ten proces przebiega w dół. Ma to związek z wielkością członka i z elastycznością tkanki łącznej, która łączy go z kością łonową.

Pomimo wielu mitów na temat wielkości członka kobiety zazwyczaj określają, że nie ma dla nich to większego znaczenia. Oczywiście istnieją panie, dla których wielkość oznacza większą satysfakcje seksualną. W ankietach zazwyczaj kobiety podają obwód penisa za znaczącą w czasie współżycia niż jego wielkość.

Komentarze do: Wielkość prącia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz