Szukaj

Erekcja poranna

Wielu mężczyzn zastanawia się czy poranna erekcja jest normalna czy raczej jest to powód do wstydu? Niewątpliwe jest to, że może ona stać się problemem kiedy zaspany lecisz do pracy a twoje prącie plata ci figle. Postaramy się w tym artykule rozjaśnić wszystkie wątpliwości na temat tego drażliwego tematu dla mężczyzn.

Erekcja poranna

Na wstępie warto zaznaczyć, że poranna erekcja nie ma nic wspólnego z pobudzeniem seksualnym. Występuje ona krótko po przebudzeniu i tak naprawdę nikt jej jeszcze dokładnie pod względem naukowym nie zbadał. Istnieje jednak kilka hipotez odnośnie tego problemu. Oto parę z nich:

Według niektórych naukowców erekcja jest oczywiście związane z wysokim poziomem hormonu jakim jest testosteron. Trzeba zaznaczyć, że testosteron  ma największy poziom w godzinach porannych. Brak tego hormonu lub jego niewłaściwe działanie powoduje zaburzenia erekcji.   Można zatem stwierdzić, że poranna erekcja jest jakby oznaką dobrego stanu zdrowia mężczyzny pod względem seksualnym. Dlatego problem ten nie powinien tak bardzo martwić.

Istnieją również hipotezy, iż poranna erekcja jest związana z posiadaniem pełnego pęcherza , który uciska nerwy i powoduje powstanie wzwodu. Czyli jest to związane z trybem życia mężczyzny. Spożywanie napojów zaraz przed położeniem się spać przez mężczyznę może przyczynić się do powstania niechcianej erekcji.  Może to być również uwarunkowane przez układ nerwowy, którego część parasymatyczna wykazuje szczególną aktywność poranną.

Poranna erekcja choć może być wstydliwa dla wielu panów jest rzeczą naturalną i  w pełni normalną. Jej brak przez dłuższy czas może świadczyć o wystąpieniu zaburzeń, dlatego panowie obserwujcie swoje ciało, a raczej jego zachowanie. Kiedy zdarzy się, że problemy z erekcją się nasilą może warto pomyśleć o swoim trybie życia....czy za bardzo nie jesteś zabiegany, czy dobrze się odżywiasz. Gdy zmiana pewnych nawyków nie pomoże skonsultuj się z lekarzem.

Nie należy się przejmować poranną erekcją szczególnie kiedy koło was leży kobieta. Dla niej może to być dobra wymówka do rozpoczęcia porannych igraszek, które na pewno wprawią was w lepszy nastrój i sprawią, że dzień zacznie się o niebo lepiej.

Komentarze do: Erekcja poranna

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz