Szukaj

Zwapnienia w macicy objawy

Komentarze do: Torbiele na jajnikach
Odpowiedz w wątku
flowercia
flowercia 23-03-2016 11:51

Hej, byłam u ginekologa który stwierdził zwapnienia w macicy. Ja się jednak czuję dobrze! Jakie są w ogóle objawy czegoś takiego jak zwapnienia w macicy???

nancy18
nancy18 30-03-2016 13:42

Tak jak w przypadku mięśniaków, zwapnieniom macicy mogę nie towarzyszyć żadne objawy :) Jeśli jesteś pod opieka lekarza, myślę że nie masz powodów do obaw :)

Lilianka00
Lilianka00 21-04-2016 12:02

Zwapnienia w macicy to dość ogólne pojęcie więc trudno stwierdzić, jakie mogą dać objawy. Może chodzi o mięśniaki, które uległy zwapnieniu? To by pasowało do tego, co piszesz - 20 procent kobiet mających mięśniaki nie ma żadnych objawów.Jeśli objawy wystąpią, w przypadku mięśniaków mogą to być przedłużone i obfite miesiączki. Jeśli mięśniak jest duży, może uciskać na inne narządy, np. pęcherz albojelit Mięśniaki mogą z czasem ulegać rozmiękaniu albo wręcz odwrotnemu procesowi, czy twardnieniu. To ostatnie może zachodzić poprzez przemiany łącznotkankowe, czyli zwłóknienie, albo przez zwapnienie. Może więc taka jest geneza zwapnień w macicy, na które się skarżysz?

Danusia78
Danusia78 26-04-2016 11:57

Mnie intryguje jedna rzecz - dziewczyny, czy takie zwapnienia w macicy zagrażają ciąży? Może słyszałyście coś o kobiecie, która skarżyła się na zwapnienia w macicy i miała jakieś niepokojące objawy? A może ktoś zna opinie lekarza na ten temat? Nie mam zwapnień w macicy ale nie planuje ciązy, pytam czysto teoretycznie, na przyszłość: czy są jakieś objawy zwapnień w macicy w czasie ciąży?

Pestka94
Pestka94 26-04-2016 13:43

Zwapnienia w macicy wiążą się z występowaniem mięśniaków, a ich obecność zawsze oznacza konieczność większej uwagi w czasie ciąży. Zazwyczaj wiąże się to jedynie z częstszymi wizytami u ginekologa. Dużo zależy od rodzaju mięsniaka - te małe nie dość, że nie powodują żadnych objawów, często są wykrywane przypadkiem. Te duże wymagają operacji. Zwapnień w macicy czy mięśniaków nie leczy się w czasie ciąży. Najczęściej zaleca się pozbycie ich przed ciąża - usuwa się je, zakłada na 3 miesiące wkładkę wewnątrzmaciczną a po zagojeniu się można już zachodzić w ciążę :)

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Torbiele na jajnikach"