Szukaj

Ponad połowa kobiet nie wie jak radzić sobie z NTM

Podziel się
Komentarze0

Aż 52%1 kobiet - cierpiących na lekkie nietrzymanie moczu - nie wie, że ćwicząc mięśnie dna miednicy może częściowo lub całkowicie wyleczyć tę dolegliwość. Wiele z nich jest przekonana, że jedynym sposobem leczenia jest zabieg chirurgiczny lub terapia farmakologiczna. Celem kampanii „CoreWellness - wewnętrzna siła" jest popularyzowanie ćwiczeń mięśni dna miednicy i zachęcenie kobiet do ich regularnego wykonywania.

Kobiety wstydzą się leczyć NTMAż 45%2 kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu nie wspomina lekarzowi o tej dolegliwości. Kobiety wstydzą się NTM, nie zdają sobie sprawy, że dolegliwość tę można i należy leczyć.

Organizatorzy kampanii, we współpracy ze środowiskiem lekarzy i pacjentów, chcą zachęcić kobiety, do poruszania tego tematu w trakcie rozmowy z lekarzem, chcą popularyzować wiedzę o przyczynach, objawach i nowoczesnych sposobach leczenia nietrzymania moczu.

Kobiety szukają informacji o NTM w prasie

Ponad 31%3 kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu deklaruje, że informacje o swojej dolegliwości najchętniej czerpałyby z artykułów prasowych.

Celem kampanii „CoreWellness - wewnętrzna siła" jest dostarczenie mediom rzetelnych informacji na temat NTM, podkreślenie skali problemu i zachęcanie do rozpowszechniania wiedzy na temat objawów nietrzymania moczu oraz sposobów leczenia.


NTM - problem nie tylko starszych kobiet


Aż 77%4 kobiet z NTM uważa, że jest to problem, o którym powinno się informować wyłącznie kobiety w okresie menopauzy.

Kampania ma na celu zwrócenie uwagi, że problem nietrzymania moczu dotyka również młode kobiety, a w szczególności te, które urodziły dziecko.


Więcej informacji:

www.corewellness.pl

Biuro prasowe kampanii „CoreWellness - wewnętrzna siła"
On Board Public Relations:
Grzegorz Ćwiek, gcwiek@onboard.pl, 0 602 305 447
Katarzyna Fabjaniak, kfabjaniak@onboard.pl, 0 602 308 574
Anna Sarnacka, asarnacka@onboard.pl, 0 602 275 567

1 Ogólnopolskie badanie „Polki wobec nietrzymania moczu" opracowane w kwietniu 2008 r. na grupie 300 kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu. Badanie zrealizowano na zlecenie firmy SCA Hygiene Products, organizatora ogólnopolskiego programu edukacyjnego „CoreWellness - wewnętrzna siła".
2 Jw.
3 Jw.
4 Ogólnopolskie badanie „Polki wobec nietrzymania moczu" opracowane w kwietniu 2008 r. na grupie 300 kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu. Badanie zrealizowano na zlecenie firmy SCA Hygiene Products, organizatora ogólnopolskiego programu edukacyjnego „CoreWellness - wewnętrzna siła".

Komentarze do: Ponad połowa kobiet nie wie jak radzić sobie z NTM

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz