Szukaj

Tango, dobre dla serca

Podziel się
Komentarze0

Para bardzo blisko siebie, precyzyjne rytmiczne kroki... do tego dźwięk akordeonu... Jeśli nawet tango faktycznie jest z Argentyny, to taniec ten również praktykuje się w Europie. Nie wahaj się więc, nabierz odwagi, i ruszaj na parkiet. W parze, oczywiście. Poza tym, że będziecie mieli przyjemność ze słuchania muzyki, to również ...  wasze serca na tym skorzystają, a także ... wasze zdrowie umysłowe!Tango jest przede wszystkim chodzeniem.
A jak to jest już bardzo dobrze wiadome, chodzenie wpływa korzystnie na cały układ sercowo-naczyniowy, a także jest dobre ... dla pamięci. I to niezależnie od wieku. Jest to tym bardziej prawdziwe w przypadku tanga, gdzie kroki są bardzo intensywne i szybkie, jednocześnie przystosowane do każdego z nas.

Dlatego też, tango można tańczyć w każdym wieku, a mistrzowie tego tańca w większości przypadków występują aż do swojej śmierci. Poza tym, tango rozwija równowagę i grację, a także bardzo dobrze wpływa na samopoczucie. Tańczy się je w dwoje - naturalnie - co pozwala na komunikację i na wspólne przeżywanie z partnerem.


Dwójka tancerzy chodzi razem, tak jak na balu, odwrotnie do kierunku wskazówek zegara. Tradycyjnie, mężczyzna prowadzi swoją partnerkę, ponieważ przede wszystkim, Argentyna to kraj bardzo macho...

Taniec argentyński


Tango pojawiło się na przedmieściach stolicy argentyńskiej pod koniec XIX wieku, na brzegach Rio de la Plata. Taniec ten narodził się z wielu wpływów, europejskich i afrykańskich przede wszystkim. W rzeczywistości, rytmy przyniesione przez afrykańskich niewolników w Ameryce Południowej, mieszają się z tradycyjnymi tańcami Europejczyków, którzy wyemigrowali na ten kontynent. Efekt? Taniec ekspresyjny, posuwisty i pełen pożądania.

Na początku XX wieku, tango tańczono na ulicach, blisko domów. W czasie epoki ogromnej imigracji, było prawie trzech mężczyzn na jedną kobietę. W konsekwencji, mężczyźni tańczyli często między sobą, a towarzyszyły im dźwięki gitary, a następnie legendarny już bandoneon, czyli ten instrument, który w sposób nieunikniony przywołuje na myśl posuwiste kroki tanga.

Komentarze do: Tango, dobre dla serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz