Szukaj

Bądź zdrowa i ciesz się życiem!

Podziel się
Komentarze0

Wakacje coraz bliżej. Na pewno cześć z was wybierając się na zasłużony urlop jeszcze przed wyjazdem sprawdza co warto zwiedzić w miejscu, do którego się wybiera, przygotowuje listę rzeczy do kupienia, planuje co spakować. Ale czy wśród dużej ilości spraw, które macie na liście znajduje się również kontrolna wizyta u lekarza ginekologa? Przed dłuższym urlopem nie można o niej zapomnieć! Tylko gwarancja tego, że z naszym zdrowiem jest wszystko w porządku pozwoli w pełni cieszyć się wakacjami.Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez TNS Polska „Między nami kobietami: Jak Polki dbają o swoją kobiecość?” jedynie 19% kobiet regularnie chodzi do lekarza ginekologa, a aż 14% nie odwiedza ich gabinetów wcale.

By zachęcić kobiety do regularnych badań zainicjowano program edukacyjny „Między nami kobietami”. Jego celem jest uświadomienie pacjentkom, że badania profilaktyczne to szybki i sprawdzony sposób na kontrolę swojego stanu zdrowia. Dlatego jeśli dawno się nie badałaś nie odkładaj tego na później. Zrób swojemu zdrowiu prezent z okazji wakacji.


Jeśli jesteś kobietą +20!

Zadbaj o swoje piersi. W tym wieku duża część  kobiet decyduje się na macierzyństwo - warto się do niego dobrze przygotować, dlatego nie zapomnij o wizycie u lekarza ginekologa i wykonaniu USG piersi. Piersi możesz i powinnaś regularnie kontrolować sama!

Jeśli jesteś kobietą +30!

Jesteś kobietą aktywną. Pracujesz, realizujesz swoje pasje, prowadzisz dom. Powinnaś minimum raz w roku wykonać cytologię oraz mammografię. Nie zapominaj też o tym, by regularnie odwiedzać gabinet ginekologa. Warto wykonać USG ginekologiczne. Takie postępowanie może uchronić Cię przed poważnymi chorobami!

Jeśli jesteś kobietą +40!


Jesteś kobietą dojrzałą i wkraczasz w nowy etap życia. Profilaktyczne badania i konsultacje z lekarzem ginekologiem powinny być wpisane na stałe w Twój kalendarz. Nie zapominaj o cytologii, USG i mammografii!Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.miesniakimacicy.pl

Komentarze do: Bądź zdrowa i ciesz się życiem!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz