Szukaj

Radosne warsztaty Akademii Zdrowego Rozwoju

Podziel się
Komentarze0

Akademia Zdrowego Rozwoju po raz kolejny zaprezentowała niezwykły projekt - warsztaty AZR, będące zwieńczeniem ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Ruch to rozwój. Ćwicz z maluszkiem". Organizatorzy akcji dołożyli starań aby pomóc rodzicom w zrozumieniu, jak ważny w prawidłowym rozwoju niemowlęcia i małego dziecka jest ruch oraz aby zachęcić do wspólnych zabaw i aktywności ruchowych ze swoimi pociechami.Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczestniczyło w niej ponad 650 tys. osób, którzy aktywnie korzystali z przygotowanych dla nich informacji, porad i propozycji zabaw. Wielu rodziców wzięło udział w konkursie poświeconym rozwojowi ruchowemu maluszków, w którym nagrodą był udział w specjalnych warsztatach Akademii Zdrowego Rozwoju. Konkurs wyłonił 45 laureatów, którymi były rodziny z całej Polski. Rodzice z ogromnym zaangażowaniem włączyli się program warsztatów, śledząc specyfikę rozwoju psychoruchowego swoich maluszków oraz aktywnie uczestnicząc w zabawach ruchowych, dostosowanych do etapu rozwoju i umiejętności uczestniczących dzieci. Atmosfera spotkania była niezapomniana.

Spotkanie ze specjalistami

Warsztaty Akademii Zdrowego Rozwoju były niecodzienną okazją do spotkania się z ekspertami Instytutu Pampers. Psycholog dziecięcy, Marlena Trąbińska – Haduch specjalista zajmujący się rozwojem poznawczym i emocjonalnym dzieci do 3 roku życia, opowiedziała rodzicom o najważniejszych aspektach rozwoju emocjonalnego maluszków.


Pediatra, dr Anna Niezgoda zajęła się tematem rozwoju psycho – fizycznego dzieci. Opowiedziała, jak istotny z punktu zdrowotnego i rozwojowego jest ruch już od pierwszych miesięcy życia maleństwa.
Katarzyna Sempolska – specjalistka rekreacji ruchowej, przedstawiła najlepsze oraz najciekawsze ćwiczenia i zabawy ruchowe dla maluszków i ich rodziców. Na spotkaniu rodzice mogli indywidualnie porozmawiać ze specjalistami, zadać pytania, jak również wymienić doświadczenia z innymi rodzicami. Spotkanie to było również świetną okazją dla maluchów do zabawy w grupie rówieśników.


Zabawy przez cały rok

Akcja edukacyjna „Ruch to rozwój. Ćwicz z maluszkiem” cały czas trwa. Instytut Pampers zachęca rodziców do zabaw ruchowych ze swoimi dziećmi przez cały rok. Wykonywane ćwiczenia wspierają rozwój ruchowy maluchów, stymulują zmysły, a zabawa w ruchu uczy dzieci nowych doświadczeń. Eksperci Instytutu Pampers polecają ćwiczenia z dziećmi przy muzyce i ulubionych wierszykach, które zachęcają maluchy do zabawy, a dodatkowo rozwijają zdolność mowy. Jednym z najważniejszych aspektów wspólnych ćwiczeń jest nawiązywanie więzi między dzieckiem a rodzicem. Często narzekamy na brak czasu, dużą ilość zajęć a tak proste zabawy są świetną okazją do spędzenia czasu ze swoim maluszkiem.

Informacje poświęcone tematyce rozwoju ruchowego dziecka oraz pomysły na inspirujące zabawy z maluszkami nadal dostępne są na stronie www.cwiczZmaluszkiem.pl, do odwiedzenia której serdecznie zapraszamy.

Dodatkowych informacji udziela:
Agnieszka Szczepańska,
Instytut Pampers
Tel. (+48 22) 590 83 08
e-mail: szczepanska.ae@pg.com

Katarzyna Fremi,
Agencja PR Partner of Promotion
Tel. (+48 22) 858 74 58 wew. 54
e-mail: k.fremi@partnersi.com.pl

Emilia Hahn,
Agencja PR Partner of Promotion
Tel. (+48 22) 858 74 58 wew. 51
e-mail: e.hahn@partnersi.com.pl

Komentarze do: Radosne warsztaty Akademii Zdrowego Rozwoju

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz