Szukaj

Opieka zdrowotna wróci do szkół

Podziel się
Komentarze0

Opieka zdrowotna ma, według planów rządu, wrócić do szkół. W tej sprawie spotkali się w poniedziałek premier Kazimierz Marcinkiewicz, minister edukacji Roman Giertych i minister zdrowia Zbigniew Religa - poinformował PAP departament informacji i promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

"W trakcie spotkania ustalono, że zostanie powołany międzyresortowy zespół do spraw przygotowania powrotu opieki zdrowotnej do szkół oraz przedstawienia odpowiednich zmian prawnych do realizacji tego projektu" - napisano w komunikacie przesłanym PAP.

W skład zespołu ma wejść po trzech przedstawicieli z Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Jak powiedział PAP wicepremier i minister edukacji narodowej Roman Giertych, 6-osobowy zespół ma być formalnie powołany we wtorek. Nie wykluczył, że poza przedstawicielami MEN i Ministerstwa Zdrowia w jego skład wejdą także przedstawiciele resortu finansów.

"Zespół ten ma wypracować rozwiązania, które umożliwią powrót profilaktyki zdrowotnej do szkół" - zaznaczył Giertych. Jak dodał, przede wszystkim trzeba znaleźć na to pieniądze w budżecie.

Szef resortu edukacji ocenił, że wycofanie opieki zdrowotnej ze szkół było błędem, ponieważ "profilaktyka jest tańsza niż leczenie".(PAP)

Komentarze do: Opieka zdrowotna wróci do szkół

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz