Szukaj

Bezpieczna mama i dziecko w sieci

Podziel się
Komentarze0

Dziś Dzień Matki, wyjątkowe święto, które  celebruje relacje mamy z dzieckiem. Dla wielu mam nadrzędną sprawą jest bezpieczeństwo ich dzieci: w szkole, na podwórku, podczas zabawy z rówieśnikami. Wiele mam co raz częściej zdaje sobie także sprawę z zagrożeń płynących z użytkowania Internetu przez najmłodszych. Podpowiadamy, jak być mamą 2.0 i chronić dziecko przed szkodliwymi treściami. Internet stanowi nieodłączną część naszej codzienności. Sprawnie poruszamy się w sieci nie tylko my, ale również nasze dzieci. Internet to bez wątpienia bardzo przydatne narzędzie, dające najmłodszym mnóstwo możliwości rozwoju. Jednak pozbawione kontroli pociechy są narażone na nieodpowiednie dla ich wieku treści. Do tej pory pełny monitoring działalności naszych dzieci w Internecie był skomplikowany. Teraz z pomocą przychodzi program Windows Live Family Safety 2011 2.0.

Bezpieczne dzieciaki sieciaki


Windows Live Family Safety 2011 2.0 to darmowy program, który można zainstalować na komputerach naszych małych internatów. Dzięki niemu możemy mieć oko na to, co robią w Internecie, a dzieci nie odczuwają bezpośrednio wprowadzonych ograniczeń.

Oto kilka opcji, jakie umożliwia program Windows Live Family Safety:

Filtrowanie stron - w najpopularniejszych wyszukiwarkach tj. Google, Yahoo czy Bing istnieje możliwość ustawienia blokady na konkretne adresy www, do których dzieci nie powinny mieć dostępu. Zarządzanie kontaktami - dzięki tej funkcji możliwe jest stworzenie listy osób, z którymi mogą komunikować się dzieci podczas korzystania z komunikatora Windows Live Messenger lub poczty Hotmail. Raport z działalności - program generuje raporty dotyczące aktywności dziecka w czasie korzystania z komputera (jakie strony odwiedzają lub próbują odwiedzić dzieci, ile czasu spędzają przed komputerem oraz z jakich programów i gier w tym czasie korzystają). Organizacja czasu - dzięki tej opcji istnieje możliwość ograniczenia czasu, jaki dzieci spędzają przed komputerem i określenia dokładnych godzin, w których mogą mieć do niego dostęp. Limity i ograniczenia - oprócz kontroli czasu, możliwe jest także ustawienie limitu na konkretne gry i programy z jakich dziecko korzysta. 

Instalacja i obsługa programu


Po zainstalowaniu programu na komputerach, z których korzystają dzieci, należy wybrać użytkownika, który powinien być nadzorowany przez program Windows Live Family Safety. Dlatego też warto założyć dzieciom własne konto z hasłem do systemu Windows i osobiste ustawienia bezpieczeństwa.


Podstawowy monitoring programu obejmuje blokowanie treści dla dorosłych oraz tworzenie raportów z działalności. Poprzez stronę Windows Live Family Safety, osoba ustawiająca ograniczenia ma dostęp do wszystkich funkcji  programu. W przypadku najmłodszych pociech zaleca się ustawienie filtrowania, tak, aby mogły odwiedzać tylko witryny i portale przyjazne dzieciom. Program Windows Live Family Safety ułatwia zadanie, sugerując jakie to strony. Przy próbie uruchomienia wskazanej strony, dziecko zobaczy komunikat mówiący o tym, że strona jest niedostępna.

Więcej informacji o Windows Live Family Safety 2011 2.0: http://explore.live.com/ - po wejściu na stronę należy wybrać zakładkę Podstawowe programy/Bezpieczeństwo rodzinne.


Konto e-mail po 60-tce - wprowadź mamę w wirtualny świat.

W Dzień Matki, zrób też coś dla siebie i dla swojej mamy. Warto zachęcić mamę do pójścia z duchem czasu i założyć jej konto e-mail, co może znacznie ułatwić komunikację międzypokoleniową. Wiele starszych osób korzysta z tej formy komunikacji. Najczęściej i najłatwiej obsługiwanym serwisem poczty elektronicznej na świecie jest Hotmail. Program przeszedł niedawno szereg ulepszeń, będących odpowiedzią na  potrzeby użytkowników. Większość z nich przekłada się na oszczędność czasu, jaki poświęcamy na obsługę i utrzymanie porządku skrzynki mailowej. Zaoszczędzony czas na pewno przyda się każdej zajętej mamie czy babci.


Nowe funkcje dla Ciebie i Twojej mamy


 • Wiadomości od rodziny i znajomych na pierwszym miejscu.
 • Od razu po włączeniu poczty Hotmail można zobaczyć nowe wiadomości od znajomych lub rodziny. Na głównej stronie dostępne są również przypomnienia o urodzinach, zaręczynach, aktualizacje, a także status wysłanych wiadomości.
 • Zdjęcia i filmy bez ograniczeń.
 • Można wysłać aż 200 zdjęć w jednej wiadomości nie martwiąc się o limity. Hotmail działa wspólnie z Windows Live SkyDrive, dzięki czemu dane przechowywane są online i nie wypełniają naszych skrzynek. Dużym ułatwieniem jest możliwość odtwarzania plików video bez opuszczania skrzynki odbiorczej Hotmail. Chcąc podzielić się filmem z mamą, wystarczy po prostu przesłać jej w mailu link, a filmik wyświetli się bez potrzeby przechodzenia do innej witryny.
 • Wiele portali, jedna lista kontaktów.
 • Wszystkie kontakty zostały zebrane na jedną listę, nawet z innych stron, takich jak Facebook czy Yahoo!
 • Porządna skrzynka. Przefiltrowana i bez spamów.
 • Jednym kliknięciem można filtrować wiadomości według nadawców, nieprzeczytanych wiadomości lub tych wysłanych z serwisów społecznościowych. Funkcja „Sweep” natomiast pozwoli szybko i raz na zawsze pozbyć się spamu, starych wiadomości lub newsletterów.
 • Łatwe wyszukiwanie
 • Aby wyszukać kontakt lub wiadomość wystarczy wpisać kilka pierwszych liter, a Hotmail wskaże Ci kontakt i więcej przydatnych opcji. Chcąc mieć wszystkie rozmowy z mamą w jednym miejscu, można otworzyć całą korespondencję w formie chata lub wyłączyć tę opcję - zgodnie z preferencjami.
 • Edycja i tworzenie dokumentów
 • Dzięki Office Web Apps można używać, edytować i udostępniać aplikacje posiadające funkcjonalności programów: Word, Excel, PowerPoint, bez zainstalowanego pakietu Office.

Załóż mamie konto pocztowe Hotmail na: http://explore.live.com/windows-live-hotmail

Komentarze do: Bezpieczna mama i dziecko w sieci

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz