Szukaj

Zdrowo jemy - nie tyjemy! Dzień otwarty w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika

Bezpłatne porady z zakresu kardiologii, endokrynologii, gastroenterologii oraz rehabilitacji to niektóre usługi, z których można będzie skorzystać podczas dnia otwartego organizowanego w sobotę 4 czerwca br. w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika w Krakowie. Tegoroczne spotkanie przebiega pod hasłem: ZDROWO JEMY - NIE TYJEMY! Przy muzyce, w atmosferze zabawy i przy udziale klaunów, dzieci poznają zasady zdrowego trybu życia, oraz będą mogły wziąć udział
w całej gamie konkursów i gier.

Od godz. 10.00 do 16 w sobotę 4 czerwca będą na chętnych czekali lekarze specjaliści, którzy na co dzień pracują w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika. W tym dniu będą przyjmowali małych pacjentów bez skierowania.
Będzie można skorzystać z konsultacji endokrynologicznej obejmującej m.in.:  
  • pomiary masy ciała i wzrostu
  • pomiary obwodu pasa i bioder
  • obliczanie i ocena wskaźnika BMI i WHR
  • wskazanie należnej masy ciała na podstawie siatek centylowych
  • ocena wielkości tarczycy
  • badanie poziomu glukozy w surowicy krwi za pomocą testów paskowych
Konsultacja kardiologiczna dostępna przez cały czas trwania Dnia Otwartego, ukierunkowana będzie na wykluczenie nadciśnienia tętniczego, obejmująca pomiary tętna  i ciśnienia tętniczego krwi.


Wszystkie dzieci, a zwłaszcza te z problemem otyłości, będą mogły uzyskać indywidualne porady dietetyczne uwzględniające problem nadwagi i otyłości. Do dyspozycji będą również psychologowie, rehabilitanci oraz gastroenterolog - ten ostatni wyjątkowo, jedynie przez godzinę od 12.30 do 13.30.

Dodatkową atrakcją, obok zabaw z udziałem  aktorów  Studia Małych Form Teatralnych  Yapa,  terapeutów z Fundacji Dr Clown oraz warsztatów origami będzie możliwość obejrzenia nowoczesnej Pracowni Tomografii Komputerowej, która funkcjonuje w szpitalu od lutego 2011 roku i została przekazana w darze od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Zapraszamy całe rodziny, a zwłaszcza dzieci z problemem otyłości! Sobota, 4 czerwca w godzinach od 10.00 do 16.00 na terenie WSSDz św. Ludwika przy ul. Strzeleckiej 2 w Krakowie.

Komentarze do: Zdrowo jemy - nie tyjemy! Dzień otwarty w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz