Szukaj

Warzywno-owocowa dieta oczyszczająca

Właściwa dieta wpływa pozytywnie na funkcjonowanie naszego organizmu, ale również na dobre samopoczucie. Jeżeli czujesz, że dopada Cię jesienna chandra, warto zrobić coś dla siebie. Dietetycy radzą, by każdy przynajmniej raz w roku zastosował dietę oczyszczającą. Kilka dni, a poczujesz się jak nowo narodzony!

Warzywno-owocowa dieta oczyszczająca

Dieta oczyszczająca nie tylko uwolni Twój organizm od toksyn, ale również pozwoli Ci zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Eksperci zwracają również uwagę na jej walory lecznicze, ale także odmładzające. Z pewnością po dniach czy tygodniach wyrzeczeń, będziesz mógł sobie powiedzieć – „Wyglądam i czuję się doskonale!”

Źródło toksyn

Warto wiedzieć, że toksyny, które kumulują się w naszym organizmie pochodzą przede wszystkim z:
 • jedzenia;
 • powietrza;
 • rozpadu komórek, przede wszystkim tłuszczowych, w których zgromadzone są substancje odpadowe (Właśnie dlatego lekarze oraz specjaliści od odchudzania przestrzegają przed tzw. „dietami cud”, które prowadzą do szybkiej utraty kilogramów w bardzo krótkim czasie. Efekt jest taki, że uwalniamy bardzo dużo toksyn, a to w konsekwencji prowadzi do zaburzenia gospodarki organizmu);
 • nadużywania leków (Negatywnie wpływa na równowagę biologiczną flory jelit, a w konsekwencji prowadzi do zaburzenia wewnętrznego mikroekosystemu, co utrudnia procesy samooczyszczania).
Dlatego właśnie dieta odgrywa tak ważną rolę w Twoim życiu. Fast foody, słodycze czy gazowane, słodkie napoje z pewnością nie służą Twojemu organizmowi. A raczej powodują uczucie ciężkości czy nawet wzdęcia. To wszystko świadczy o nadmiarze toksyn w Twoim organizmie. To znak, że powinieneś jak najszybciej zmienić swoje codzienne menu.

Detoksykacja (oczyszczanie)

Proces, który składa się z dwóch etapów. Po pierwsze – przekształcenia toksyn w mniej szkodliwe substancje. Po drugie – usunięciu toksyn z organizmu.
Toksyny są usuwane z organizmu przez:
 • jelita (uszkodzenie flory jelit prowadzi do zanieczyszczenia, intoksykacji, organizmu);
 • drogi moczowe (zbierają uboczne i ostateczne produkty z przemian biochemicznych i metabolicznych, co jest jednoznaczne z usuwaniem toksyn z organizmu);
 • skórę (usuwanie toksyn przez gruczoły, m.in. potowe).
Niektórzy w ramach oczyszczania organizmu decydują się na głodówkę. Jest ona dużym obciążeniem dla organizmu. - Zbyt długa i nieprofesjonalnie prowadzona głodówka może doprowadzić do wycieńczenia organizmu, powstania kamieni żółciowych, jak również odkładania się złogów w nerkach. Stanowi więc ona niebezpieczeństwo dla zdrowia i z pewnością nie spełni oczekiwanej roli – oczyszczania organizmu, nie mówiąc już o poprawie samopoczucia. To ważne aby dobrać właściwą dietę do indywidualnych potrzeb. Tylko wówczas osiągniemy zamierzony efekt – mówi dr Agnieszka Lemańczyk z Centrum Czapielski Młyn.


Znacznie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest dieta warzywno-owocowa, zdrowa i nieszkodliwa. Wiadomo jednak, że generalnie ciężko jest się zmobilizować do przestawienia na dietę niskokaloryczną. Dla wielu osób rozwiązaniem będzie na pewno pomoc ekspertów. W Polsce jest coraz więcej takich ośrodków.

U nas na pierwszym miejscu znajduje się dieta oczyszczająca. Jesteśmy centrum specjalizującym się w  dietach odchudzających i odmładzających. Staramy się pokazać naszym gościom, jak wiele można osiągnąć stosując właściwą dietę; nie tylko lepszą sylwetkę, ale przede wszystkim zdrowie i lepsze samopoczucie – komentuje Alicja Gęsiarz-Maskewitz, właścicielka Centrum Czapielski Młyn.


Dieta warzywno-owocowa

To tzw. niezupełna dieta lecznicza. Rekomendują ją specjaliści jako najlepszą formę oczyszczania organizmu. Jest bezpieczna i nieszkodliwa. Dietetyk albo lekarz poradzi Ci, jakich produktów się wystrzegać, a jakie będą dla Ciebie dobre. Ten rodzaj głodówki wymaga dyscypliny i samozaparcia.

Musisz przygotować się na to, że pierwsze dni będą dla Ciebie drogą przez mękę. Organizm będzie musiał się przyzwyczaić do nowej diety, ale potem nie będzie już żadnych problemów. Po tych kilku tygodniach będziesz mógł zacząć jeść „normalnie”, ale to „normalnie” to nie znaczy – powrót do fast foodów i słodyczy od rana do nocy.

Dieta warzywno-owocowa powinna być początkiem nowego etapu w Twoim życiu – etapu zdrowego stylu życia!
Dieta warzywno-owocowa składa się z produktów, które są bogate w naturalne przeciwutleniacze. Wspomagają one procesy naprawcze oraz działają oczyszczająco, uzdrawiająco i odmładzająco.

- Odstawienie pokarmów budulcowych i wysokoenergetycznych - białka, tłuszczy, węglowodanów szybko wchłanialnych powoduje przestawienie się organizmu na odżywianie wewnętrzne – a to prowadzi do pozbywania się przez organizm bezwartościowych złogów, zdegenerowanych tkanek i wykorzystanie ich jako źródło pożywienia. W efekcie uzyskujemy oczyszczenie, leczenie oraz odmłodzenie organizmu. Szczęśliwym dla większości kuracjuszy następstwem tych procesów jest również utrata masy ciała – mówi dr Lemańczyk.

Dieta ta występuje w kilku formach, w zależności od potrzeb:
 • dieta mieszana – w ciągu dnia spożywa się jeden posiłek wg diety warzywno-owocowej (wspomaganie organizmu);
 • dieta jednodniowa – jeden dzień w tygodniu wyłącznie na warzywach i owocach (profilaktycznie);
 • dieta kilkudniowa (profilaktycznie lub zdrowotnie);
 • dieta kilkutygodniowa (od 2 do 6 tygodni) – tylko pod nadzorem specjalistów (zdrowotnie).
Dieta warzywno-owocowa jest zalecana nie tylko jako wspaniała forma oczyszczenia i odmłodzenia organizmu. Badania pokazują, że ma ona pozytywny wpływ na stan zdrowia wielu pacjentów. Zapoczątkowanie zmiany stylu życia w trakcie pobytu w ośrodku, daje szansę kuracjuszom na rzeczywiste pozbywanie się problemów zdrowotnych (głównie chorób cywilizacyjnych) i dzięki temu zminimalizowanie leczenia farmakologicznego do bezwzględnego minimum – mówi dr Agnieszka Lemańczyk z Centrum Czapielski Młyn w Brodnicy Górnej w Kaszubach.

Komentarze do: Warzywno-owocowa dieta oczyszczająca (1)

beatamarysia
beatamarysia 07-06-2014 12:07

Kefir a płaski brzuch

1

dieta warzywno - owocowa powinna stać się naszą codziennością, a nie tylko pojedynczym epizodem. Jest to grupa żywności, która powinna być w naszej diecie największa, niestety rzadko tak bywa. Przy oczyszczaniu organizmu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze