Szukaj

W ciągu roku dzieci wypijają w napojach słodzonych ponad 7 trylionów kalorii

Dzieci w wieku od dwóch do 19 lat, w ciągu zaledwie jednego roku spożywają około siedem trylionów kalorii zawartych w napojach dosładzanych. Tego przerażającego odkrycia dokonał Steve Gortmaker z harvardzkiej Szkoły Zdrowia Publicznego.O wynikach swoich badań opowiedział w trakcie Obesity Society Annual Meeting, które odbyło się 23 września w San Antonio. Ciężko wyobrazić sobie siedem trylionów kalorii, to olbrzymia ilość. Dla przykładu dzieci wydając 1,60 zł na butelkę, w ciągu roku wydają na napoje około 77040000000 zł!

Wszystkie te dolary i kalorie przyczyniają się do rozprzestrzeniającej się epidemii otyłości wśród dzieci. W Stanach Zjednoczonych koło 17% młodych ludzi cierpi na otyłość, to ponad 12,5 miliona dzieci! W

yniki badań opublikowane w British Medical Journal sugerują, że otyłość za młodu może przyczynić się do poważnych problemów układu sercowo-naczyniowego w przyszłości. Nawet u dzieci, kształt serc może zmienić się i wyglądać jak serca dorosłych cierpiących na choroby tego narządu.

Dobra  wiadomość jest taka, że zabierając z codziennej diety 64 kalorie, ryzyko wystąpienia otyłości u dzieci znacznie się zmniejsza.  

Komentarze do: W ciągu roku dzieci wypijają w napojach słodzonych ponad 7 trylionów kalorii

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz