Szukaj

Resweratrol zapobiega cukrzycy i chroni zdrowie serca

Niektórzy lekarze i firmy farmaceutyczne twierdzą, że naturalne związki, takie jak resweratrol, są bezwartościowe, i często próbują nas przekonać, że marnujemy pieniądze, stosując te suplementy. Wielkie koncerny medyczne zarabiają ogromne pieniądze, sprzedając niektóre leki na receptę odpowiadające za ponad 100 000 zgonów każdego roku, nawet jeśli zażywane są zgodnie z zaleceniami, informuje serwis NaturalNews.Natomiast, nie stwierdzono ani jednego zgonu związanego z resweratrolem. Co więcej, jego zalety zdrowotne są fenomenalne i wielokrotnie udokumentowane i zweryfikowane w badaniach naukowych.

Naukowcy z Chin opublikowali swoje wyniki badań w Genes and Nutrition. Pokazują one, w jaki sposób resweratrol chroni przed powszechnym uszkodzeniem tętnic, które prowadzi do miażdżycy i dysfunkcji układu krążenia.

Badacze szczegółowo opisują, jak naturalny związek pomaga zapobiegać powikłaniom w cukrzycy, gdzie poziom glukozy na czczo i po posiłku może przekroczyć normy trzy- i nawet pięciokrotnie.

Ludzie dbający o swoje zdrowie mogą wykorzystać te informacje, aby chronić się przed pogorszeniem stanu tętnic, które często jest związane z chorobami układu krążenia i większym ryzykiem zawału serca.


Tętnice są pokryte delikatną tkanką z pojedynczej warstwy komórek, czyli śródbłonkiem, który jest niezbędny do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi i objętości.

Śródbłonek stanowi także barierę zabezpieczającą przed produktami ubocznymi metabolizmu, które pływają w krwiobiegu.

Śródbłonek jest bardzo wrażliwy na nadmiar glukozy we krwi i może doznać uszkodzenia i rozdarcia, gdy kryształki cukru pozostają w obiegu przez dłuższy czas. A tak się dzieje po spożyciu posiłku o wysokiej zawartości cukru i rafinowanych węglowodanów.

Gdy śródbłonek jest uszkodzony, skumulowane mikropęknięcia mogą prowadzić do choroby tętnic wieńcowych.

Naukowcy odkryli, że cukier powoduje, iż śródbłonek staje się przepuszczalny. Z tego powodu, utleniony cholesterol LDL, wapń i inne materiały odkładają się wewnątrz ściany tętnicy.

Natomiast, w chińskich badaniach okazało się, że resweratrol zatrzymał ten przeciek i pomógł utrzymać właściwą strukturę naczyń, nawet w warunkach stresu, jakim jest wysoki poziom cukru we krwi.

Ponadto, naukowcy chińscy opisują dokładny mechanizm, poprzez który resweratrol utrzymuje strukturalną integralność ściany tętnicy.

Badacze stwierdzają teraz, że resweratrol pomaga zapobiec najczęstszym typom uszkodzenia tętnicy, które jest spowodowane przez złą dietę i starzenie.

Zaawansowane końcowe produkty glikacji (AGE) powstają, gdy cukier i białka we krwi tworzą zbędne struktury, mogące uszkodzić tętnice. Resweratrol powstrzymuje te uszkodzenia i pomaga zapobiec powikłaniom, zarówno u diabetyków, jak i u osób zdrowych.

Komentarze do: Resweratrol zapobiega cukrzycy i chroni zdrowie serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz