Szukaj

Popularne diety niekoniecznie zdrowe

Naukowcy w Stanach Zjednoczonych przeanalizowali efekty długotrwałego stosowania czterech najpopularniejszych w Ameryce i polecanych przez celebrytów diet. Jak wynika z badania opublikowanego w Circulation: Cardiovascular Quality and Outcomes, czasopiśmie American Heart Association, długotrwałe rezultaty odchudzania i wpływ na zdrowie serca są niejasne.

Naukowcy doszli do wniosku, że diety, które w krótkim czasie pozwalają zgubić zbędne kilogramy niekoniecznie mają pozytywne skutki dla zdrowia, gdy są stosowane przez długi czas.

Wiadomo, że osoby otyłe mają nie tylko zbyt dużo dodatkowych kilogramów, ale przede wszystkim cierpią na choroby serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy podwyższone ryzyko udaru.

Wpływ diet na te czynniki chorobotwórcze nie jest dokładnie znany. Naukowcy planują przeprowadzić bardziej szczegółowe badania, gdyż obecne wyniki są niejasne. Nie są oni w stanie konkretnie stwierdzić, czy przy długotrwałym stosowaniu popularnych diet, za utratą kilogramów idą również korzyści zdrowotne.

Beata Marcinowska

Komentarze do: Popularne diety niekoniecznie zdrowe

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz